Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A szintetizátoromon mi ez a...

A szintetizátoromon mi ez a két csatlakozó? Mire jó, mit lehet oda bedugni?

Figyelt kérdés

[link]


[link]



2017. jún. 9. 18:55
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Bocsi,

az egyik: Phones/Output

a másik: Sustain

2017. jún. 9. 18:56
 2/15 anonim ***** válasza:
Oda van írva. Mi nem világos? Őszintén nem értem.
2017. jún. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Az, hogy mire jó? Milyen csatlakozó való bele, és ez által mire tudom használni?
2017. jún. 9. 19:20
 4/15 anonim ***** válasza:
Jó, akkor segítek. Ezek ránézésre 6,35 mm-es jack aljzatok és szinte mindig azt szoktunk használni ilyen célra, szóval tuti, hogy jack dugó kell bele. Az egyik, mint ahogy írja is (phones), fejhallgatót lehet rákötni, és akkor azon keresztül hallod, amit játszol, vagy rákötheted erősítőre, hangfelvevő eszközre stb. Ez utóbbira akar utalni az output szó. A másik aljzatba (sustain) pedig sustain pedált lehet dugni.
2017. jún. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A phones/output a fejhallgatókimenet (angolul a fejhallgató headphone, a telephone a telefon, a megaphone a megafon)

[link]


A sustain meg "pedál" csatlakozója - ezzel tudod a hangot hosszabban "kitartani" - (angolul fenntart, hosszan tartott jelent).

[link]

2017. jún. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Így már minden világos. Köszönöm! :)

És egyébként hol lehet ilyen phone-os jack-el ellátott fej-, fülhallgatót venni/rendelni?

2017. jún. 9. 19:43
 7/15 anonim ***** válasza:

A fejhallgatók általában 3,5 mm-es "kis" sztereó (TRS) jack csatlakozóval vannak ellátva és gyakran adnak hozzájuk 3,5 -> 6.35 mm-es átalakítót.


Ha nem kapnál hozzá, külön is vehetsz - pár száz Ft:

[link]

2017. jún. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
És hogy tudom átalakítani a fejhallgató 3,5 mm-es jack csatlakozóját 6,5 mm-re, úgy, hogy beleférjen a szintibe? :)
2017. jún. 9. 19:58
 9/15 A kérdező kommentje:
6,35*
2017. jún. 9. 19:59
 10/15 anonim ***** válasza:

#7-es hozzászólásomban leírtam, de újból a gyengébbek kedvéért:

"gyakran adnak hozzájuk 3,5 -> 6.35 mm-es átalakítót.


Ha nem kapnál hozzá, külön is vehetsz - pár száz Ft:

[link] "

2017. jún. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!