Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 3D nyomtatásba jártasakhoz...

Körösi Ádám kérdése:

3D nyomtatásba jártasakhoz szólna a kérdésem. Létezik olyan program/kalkulátor ami megmondja, hogy egy adott 3D projektbe mennyi anyag megy bele? (Ki kellene számolnom, hány tekercset vegyek)

Figyelt kérdés

Van egy nagyobb 3d-s tervem, amit elég drágán nyomtatnának ki cégek, úgyhogy gondoltam elviszem egyik ismerősömhöz. A probléma az, hogy nem tudom mennyi anyag megy bele a projektbe és nekem kéne vinnem. Van erre valami program, kalkulátor ami ezt megmondja?


Esetleg ha valakinek lenne tapasztalat, hogy hol lehet olcsón megúszni a dolgot(Nem feltétlen Magyarföldön), szívesen meghallgatnám! :)



2017. jún. 17. 19:14
 1/2 Orfeus ***** válasza:
100%

Szerintem egy alap tervező progi is képes rá. Szemezgettem annó, jó biznisznek tartottam, így készség szintre fejlesztettem. Sajnos a progi neve nem jut eszembe, de az írta hogy kb ennyi anyag kell hozzá. De mellé lőni nem tudsz amúgy.

Ha ismerőshöz viszed akkor gondolom ő is nyomtat, és neki is kell anyag. Tehát ha 2 tekercset veszel, és az egyikből marad fél tekercs, gondolom azt átveszi ha úgy van. Vagy neki csak gépe van aztán annyi?


Mit szeretnél olcsón megúszni? Az anyagot vagy a nyomtatást? Az anyagot itthon is hasonló áron tudod beszerezni, a nyomtatás pedig gondolom nem akkora volumen hogy külföldre vidd. Ha igen, akkor az már más tészta.

2017. jún. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
Mindegyik szeletelő program kiírja, hogy mennyi idő és anyag kell a tárgyhoz. Én úgy tapasztaltam hogy az időt alá becsülik a programok.
2017. jún. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!