Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Litium-ionos aksinál elég...

Litium-ionos aksinál elég nagy baj, ha teljesen lemerítik (nullára) vagy annyira nem érzi meg?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom h a lítiumosok kényesek erre, és nem szabad őket hagyni lemerülni, a NiMH-eseknél meg kb mindegy.


Mi ebből az igazság?

Az élettartamára vagy a készenléti idejére kihatással van, ha nullára merülve állt pár hónapig?

És van ezeknek memória-effektusuk?


2017. jún. 20. 13:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Memória effektusuk nincs, azonban a fő kérdésedre a válasz: megérzik.


Nyilván pár alkalomért nem kell aggódnunk, de ha sokszor merül le csutkára, az bizony kiüt az élettartamára.

2017. jún. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tesz jót nekik, a belső kristályszerkezet nem viseli jól.
2017. jún. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Wadmalac ***** válasza:

A nullára merített Li-ion akkuk simán tönkremehetnek.

Sőt, ilyenkor fel is forrósodhatnak, akár gyulladásig. Persze ez extrém ritka és inkább noname vackokkal fordulhat elő, de jobb az óvatosság.

A merítési határ, ahol az ilyen akkus eszközök lekapcsolnak, nem véletlen.

Ne tárolj ilyen akkut lemerítve.

Ha nem használod, akkor is néha, mérettől függően havonta, pár hetente érdemes feltölteni.


[link]

2017. jún. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi, hát sajnos az üzlet tárolta így, én is kiakadtam ...
2017. jún. 20. 21:19
 5/5 Wadmalac ***** válasza:

Pici kapacitású akkuk a gyártástól eladásig meghalhatnak az üresre merülés miatt.

Ez ellen nem nagyon lehet védekezni, a boltok mégsem téphetik szét a csomagolást, hogy töltögessék, főleg, hogy ezzel a vevő várható töltési ciklusszámából vennének el, vagyis öregítik az akkut.

Gyárilag feltöltik, aztán az állásban merül.

Elvileg lehetne rá írni egy szavatosságot, hogy ha egy x dátumig nem kerül újratöltésre, akkor kuka.

Csak mivel zsákbamacska, mennyi idő alatt megy tönkre, ezzel sok jó akku menne polcról kukába, az meg rendesen emelné a boltok, gyártók költségét, így az eladási árat is.

Az akkuk 90%-a Kínából 6 hét hajóúttal jön Európába, így a megdöglési kockázat elég nagy. Egy több ezer mAh akku ilyenkor még köszöni, jól van, de pl. egy 250-350 mAh okosóra akku könnyen elfekszik.

2017. jún. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!