Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Melyik okosóra a jobb, GT08...

Melyik okosóra a jobb, GT08 vagy DZ09?

Figyelt kérdés
Ezt a 2 okosórát néztem ki, melyiket éri meg jobban megvenni?

2017. jún. 22. 23:31
 1/5 Wadmalac ***** válasza:

Csak a GT08-ról tudok nyilatkozni.

Funkcionálisan rendben van, üzenetek, telefonálás kezelése megy, a kamera távirányítás is, kihangosítás is jó hangminőségű és hangerejű. Pár negatívumot találtam csak.


1. saccperkábé a hatodik okosóra app volt csak képes normálisan kezelni a teló-óra kapcsolatot. Az az app, amit a használati utasításában írnak, kezelhetetlenül folyamatosan kihangosította a telefon hangjait az órára. Az óra képernyőjéről QR kóddal elérhető app kezelte, de állandóan kilépett, szétkapcsolt, többszörös őra és teló újraindítás után volt csak képes folyamatos kapcsoaltra.

Aztán a google play-en véletlenszerű keresgélés után az egyik app jó lett. Még ha emlékeznék, melyik volt, sem számítana, mert a GT08 név alatt futó és egyformán kinéző órák is összevissza szoftverekkel jönnek ki, mindhez más app jó.


2. akkuja épphogy lesétálta az egy nap használatot.

Két akkum volt hozzá, az egyik 2 hónap után felfújódott és bedöglött.


3. az óra elvileg képes BT kapcsolatra headsettel stb., de a gyakorlatban folyamatosan megszakadt a kapcsolat.


4. a beépített net böngésző még mobilnetes SIM-kártyát betéve sem tud netezni, a net protokoll beállítások módosításával sem. Gondolom nem EU szabvány sávon kommunikál.


5. hihetetlenül messze áll az európai logikától a beállítás-menüje. Minden beállítás után, mindent leokézva még mindig vár egy "save" megerősítést, különben minden szöszölést buktál.


6. embertelen csengőhangok vannak benne. Ha jót akarsz magadnak, beteszel egy kis kapacitású SD-t és rá mp3-at csengőhangnak.


7. NAGYON nem vízálló. Még cseppálló sem.


DZ09 nekem nem volt, de tök ugyanilyen házú valamije van egy haveromnak, ő használja, azt mondja, jó, csak mire összelőtte a telóval, ő is beleőszült.


Tudom, hogy mennyire olcsók lettek ezek a vekkerek, de én azt javasolnám neked, amit én is tettem végül.

Hagyd ezeket.

Vegyél inkább olyat, aminek van hivatalos magyar forgalmazója és SZERVIZE, normális garanciája.


Én az Alcatel OneTouch Go Watch-nál kötöttem ki, megérte a váltást.


Ebben hangszóró nincs, csak vibracsengő, de szerintem a kihangosítás a legkevésbé fontos és kifejezetten kényelmetlenül használható funkció ezekben az órákban. Nincs benne haszontalanul xar kamera sem.


DE van G-szenzoros lépésszámláló, appal együtt, van pulzusmérő.

Tudom, hogy háromszor annyiba kerül (25-27 eFt közt), de ennyit megér, hogy biztonságos garancia-háttered van, nem kell szenvedni a telóhoz párosítással, ütés- és vízálló.


Nem néztem utána, milyen tudású órák vannak még most a piacon reális árban európai járatos gyártóktól, mo.-i garanciával, lehet, hogy már a Go Watchnál is van jobb olcsón.


Ezeknél a kínai okosóráknál nekem túl sok a kompromisszum, amit el kell viselni az alacsony árhoz.

2017. jún. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Wadmalac ***** válasza:
Keress rá a MyKronoz ZeCircle 2-re, szerintem jópofa és 20 alatt kapható.
2017. jún. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod, végül még reggel megrendeltem a DZ09-et. Meglátjuk, első órának jó lesz, remélem nem bánom meg (nagyon :D).
2017. jún. 23. 20:30
 4/5 anonim ***** válasza:

Na mi a pálya majdnem egy év után?


Az enyém amit karácsonyra vettem, (magyar áron 6000.-ért) megállt. Eleinte is érintkezési gondok voltak vele, de az orvosolható könnyedén, de áprilisban beadta a kulcsot, és nem vette a töltést sehogy. Írtam és végül visszapostáztam. Most kaptam meg a csereórát, ami megy, de mit mondjak, minimum kipróbálták, és akkor szépen fogalmaztam a nem originált órával, ami mellesleg nem tud magyarul. (Amit vettem tudott.)


Amik hibák itt le lettek írva, azt én nem tapasztaltam.

tökéletes hang volt, jó kicsit talán halk mikrofon. A Blue tooth kifogástalanul és töretlenül ment. Néha idegesítő is volt az önállósága, mikor a vele összehangolt tableten zenélni akartam, és nem szólalt meg a tablet. Lenyúlta a hangját. :D


Én nem telefonálgatok. Ritkán hívnak, és csak másodpercekre. Bizony így is erősen egy nappalos volt.

Minden nap tölteni kellett. Ha nem töltöttem mert minden kikapcsolva csak épphogy készenlét, akkor másnap is volt erő a készenlétre, időt nézni, :) de ahogy hívás, abban a pillanatban kikapcsolt.


Meglátjuk milyen lesz a magyarosított szoftver nélkül.

Észrevehetően sokkal gyorsabb... más kinézetű a 3 órából 2 benne. Elég érzékeny, de kevésbé ütök mellé számokat, mint a magyar szoftveresnél.

Egyik ismerősnek ilyen van szintén, az övé soha nem látott magyar szoftvert, csak angolul használta. Ő hibátlannak mondta. Lassan egy éves az övé is.


Szóval kedves kérdező!!! Írj valamit a saját kérdésedre így egy év tapasztalattal mögötted, az olvasóknak, érdeklődőknek! ;)

2018. máj. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Wadmalac ***** válasza:

Csak infóként, nekem még mindig hibamentesen fut az Alcatel Go Watch.

Kíváncsi vagyok, ennyi idő után él-e még a kínai csoda akkuja.

2018. máj. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!