Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mennyi ideig tart feltölteni...

Mennyi ideig tart feltölteni egy 40ah oras akkut, egy 50W os 3,2A teljesítményű napelemmel, teljes erősségű napsugárzásnál?

Figyelt kérdés
..én arra tippelek hogy 10-12 h , de ha roszul tudom, segítsetek! 3,2A/óra,X12,5óra=40A teljes töltés.

2017. jún. 28. 08:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, elméletben annyi, de a napelem csak merőleges beesési szögnél tudja ezeket az értékeket. Követned kéne a napelemtáblával a nap állását. A napsütés a reggeli és kora esti órákban egyébként is gyengébb, mint napközben.

Nyáron nagyjából 11-15m óra között számolhatsz a napelem maximális teljesítményével, 8-11 és 15-18 óra között nem. Gyakorlatilag két nap kéne a teljes feltöltéshez.

2017. jún. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A mértékegységek teljes kavarásától eltekintve, elméletben nagyjából stimmel a számítás (feltéve, hogy 12 V-os akkuról beszélünk). Gyakorlatilag viszont a nap nem süt 12 órán át teljes erősséggel, és a napelem jelenleg még délben, teljesen merőleges pozícióban sem fogja hozni a nominális teljesítményt, a hőség ugyanis rontja a hatékonyságát. Hogy a munkapont-érzékenységről ne is beszéljünk, a napelem adott kimeneti terhelés mellett teljesít optimálisan. Vannak töltőáramkörök, amelyek képesek beállítani az optimális munkapontot, de ha simán direktben rákötöd az akkut a napelemre, a teljesítmény valószínűleg elmarad az optimálistól.
2017. jún. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, inkább lecserélem egy 100W os, 8A teljesítményűre, jobban járok, egyébként 12órát nem de napi 10 órát süt a nap itt a Fülöp szigeteken( kivéve a mostani esős évszakban).
2017. jún. 28. 10:32
 4/8 A kérdező kommentje:
....egyébként igen, kifelejtettem hogy 12v os, savas bázisú akkuról van szó, amit egy átlag benzines autóban használnak(44Ah)..
2017. jún. 28. 10:35
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyrészt nem 100%-os hatásfokú a töltés, számolhatsz mondjuk 70%-kal.

Tehát pl. 40 Ah / 3,2 A / 0,7 = 12,5 h / 0,7 = ~18 h

Amúgy meg igen, az a napelem dél körül 1-2 óráig fogja tudni ezt a teljesítményt.


A másik dolog, hogy az indító akkuk nem szeretik azt, ha lemeríted-feltöltöd-lemeríted-feltöltöd...

10-20 ilyen ciklus után drasztikusan lecsökken a kapacitásuk.

Feltételezem, neked munkaakkumulátorra van szükséged. A különbség az ólomlemezek vastagságában van.

2017. jún. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor jobban járok ha riasztó akkut veszek, ( zseléset)?? Csak az drágább. Egyébként igen, munka akkura van szükségem, ami nappal feltöltődik és este használom világításra, és telefontöltésre! Egyébként szerintem itt a Fülöp Szigeteken hoszabb a nap sütés, és erősebb az U.V sugárzás is, sokszor leégnek a turisták , a helyiek meg mindenhol napernyőt használnak, így azt gondolom hogy a napelem is jobban fog működni mint magyarországon, vagy az északi szélességi körökön, ahol alacsonyabban jár a nap! Nem?
2017. jún. 29. 15:13
 7/8 anonim ***** válasza:

"Deep Cycle" jelölésű akkut keress, ez sokkal jobban bírja a feltöltés-kisütés ciklusokat, mint az autóakkuk. Nem tudom, az áruk hogy alakul, de nem lehet olyan nagy különbség, tekintve, hogy a felhasznált anyagok effektíve ugyanazok.


A nap valóban magasabban delel a Fülöp-szigeteken, így valamivel erősebben is süt, viszont ugyanúgy felkel és lenyugszik, ezért, ha csak nem napkövető (tracking) rendszert telepítesz, ugyanúgy kevesebbet fog termelni reggel és este. Amint nem merőlegesen éri a napsütés, elkezd csökkeni a teljesítmény.

2017. jún. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Veszek inkább 2x250W -os napelemet ,szabályozóval 2 irányba telepítve, Keletre és a Nyugati oldalra...
2017. júl. 1. 00:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!