Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi lehet a hibája a VHS...

Mi lehet a hibája a VHS videómnak? Érdemes elvinnem szervizbe?

Figyelt kérdés

Philips VCR VR550 VHS videomagnóm,mi lehet a hibája?


Lejátszás közben kicsit meg emelem a kazettát akkor jó a kép,és ha elengedem akkor újra rossz a kép.

Fejet már meg pucoltam.

Amikor DVD-vel vetem át a filmet a videó-rol ilyen hibát csinált a videomagnó, de elég sokszor csinálja de mindig csak az LP lejátszásoknál csinálja a videó, és amikkor ez a hiba van a számláló is meg áll, és amikkor felveszek filmet LP módban a videóval akkor is meg szokott állni a számláló.


Olyant is csinál ritkán, be akarom tolni a kazettát de nem veszi be teljesen, és kicsit jobb oldalra fordítsa a kazettát és közbe kis hangot add ki a videomagnó és ki löki a kazettát 5x el játssza velem, utána mer be megy a kazetta. Mikkor akarom vissza pörgetni a kazettát csak forog pár másodpercig ugyan azt a hangot agya ki és ki kapcsol a videomagnó utána vissza kapcsolóm és ki löki a kazettát, nem mindig csinálja ezeket.



2017. júl. 6. 21:44
 1/8 A kérdező kommentje:

Amikor DVD-vel vetem át a filmet a videó-rol ilyen hibát csinált a videomagnó:

https://www.youtube.com/watch?v=zTwRcVNRytk

2017. júl. 6. 21:46
 2/8 A kérdező kommentje:

Megéri meg javítatni?


Már volt 5x szervizbe, a leg utobb egy görgőt cseréltek ki 25ezer Ft-ért pár éve.

Én a tescos készūlékekkel mindig meg jártam :(

Még 2005-ben lett véve a tescoba.

2017. júl. 8. 17:46
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem érdemes javítani.

Szerintem nem érdemes VHS rendszerrel foglalkozni, és különösen nem pénzt ölni bele.

2017. júl. 23. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Rendben.


Köszi a választ!

2017. júl. 24. 11:07
 5/8 anonim ***** válasza:
Már tök olcsón hozzá lehet jutni professzionális SVHS cuccokhoz apróhirdetési oldalakon. Érdemes ezek közül válogatni ha érdekel a technológia és az analog digitalizálás.
2018. febr. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyébként pedig ez a Philips videomagno szóra sem érdemes, hiszen egyik hibája viszi a másikat maga után. Gazdaságilag javíthatatlan. Sajnos nekem is kukáznom kellett anno.
2018. febr. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

5x volt már szervizben, kapaszkodj meg, utoljára mikkor volt szervizben 26 ezer Ft volt a javítása 1 db görgő.


Szerinted ezeket se csináltassam meg?

Millenium MN 9644 mini hifi

Kellene cseréltetni a kettő Deck részében a gumi görgőket, kicsit meg vannak repedve (de attól jól lejátssza a kazettákat).

Néha azt csinálja én adom rá a hangerőt és inkább le veszi a hangerőt. De ezt tényleg ritkán csinálja.

Karc mentes CD néha akadozik a hifin, de a DVD íróba nem akad audio CD.

Bent van a CD de mégis azt írja ki no dick, mikkor nincs bent a CD akkor meg azt írja ki mint ha bent lenne, de lejátszani persze nem tudja.

A CD tálca meg nagyon nehezen jön ki, kicsit kézzel kell ki huzam mert el akad, be nem is megy csak ha meg tolom a tálcát.

Ha nem nyúlok a tálcához akkor hallani a motor hangot és kattog 1-2-t, és ki írja DORR ERR.

Mikkor meg vettem a hifit már 3x volt szervizben, szerencse akkor még ingyen csinálták meg a kazetta részét.


Philips DVDR3480 DVD felvevő


3 éve volt szervízben, akkor is ez a hiba volt 6000Ft ért csinálták meg.

A tálca nem akar ki nyílni, mindig ki írja ERR hiba, (néha teljesen le is fagy a készülék).

3 Éve is ezt csinálta, de később olyan hiba is lett nem tudtam be kapcsolni már és éget szaga is volt, ez került 6000 Ft-ba a javítás.

Most csak nem nyílik ki a tálca és néha le fagy, ha rá ütök a tetejére akkor ki nyílik a tálca.


Trion vision TR-6117 DVD lejátszóm


Avi filmeket nézek DVD-n akadoznak, számítógépen tökéletesen működik.

Írtam ki avi-ba filmeket és én leszoktam ellenőrizni pc-n, és tökéletesen ki írta hiba nélkül. És be raktam a Trion lejátszóba el kezdett akadozni és fura hangja volt a lejátszóban mikkor akadozott a film, és vissza raktam a pc írójába és már ott is akadozott, tönkre tette a lemezt a Trion lekátszó. 8x-osan szoktam ki írni a filmeket.


Néha szoktam már őket használni, csak nem tudom érdemes e még rá költeni.

Te mennyit tippelsz a javításokért?


Te mit tennél a helyembe, ha csak néha használnád őket?

2018. febr. 24. 14:07
 8/8 A kérdező kommentje:

Trion vision TR-6117 DVD lejátszóm, DVD videóba írt ki filmeket rendesen lejátssza akadás mentesen. Aviba írott filmek nem mindig akadoznak.


Philips DVDR3480 DVD felvevőm meg a DVD videóba írt ki filmeken akadozik (ritkán csinálja).

2018. febr. 25. 00:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!