Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi baja lehet attól a fűkaszán...

.,,.,,.,, kérdése:

Mi baja lehet attól a fűkaszának ha szakaszosan húzom neki a gázt?

Figyelt kérdés
Azt olvastam hogy teljes gázzal kell, de tegnap próbáltam és leesett a légszűrő, a burkolatot tartó csavarok közül néhány kilazult,és mintha túlpörögne ( nagyon hangos, rázza magát). Nekem apám úgy tanította hogy szakaszosan húzzam neki ,már több mint egy éve így kaszálok.Nekem folyamatos gázzal nem igen tetszik, meg szerintem csak nagyobb baja lesz a motorjának, mivel a kert nem túl egyenes és ên pengével használom.

2017. júl. 7. 11:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha szakaszosan húzkodod neki:

1.)Gyorsabban használódik el a gázmarkolat és a bovden. Ettől szorosabban fog majd járni.

2.)Elöbb kopik el a karburátor folytószelep tengelye. Itt falsot fog szívni, emiatt nem lesz elég a motorkenése sem. Jobban melegszik, jobban kopik a falslevegőtől. Továbbá nem lesz normális alapjarat és a legkisebb gázra is üveghangig fog pörögni. Mindezt érezhetően kisebb lesz a teljesítmény leadása mellett.

3.)Az állandó gyorsítás nagy erővel préseli a dugattyút a hengerfalnak. Ezért ezek az alkatrészek így jobban kopnak.

4.)A gázelvétel után kevesebb üzemanyag és kevedebb kenőanyag is jut a motorba. Mindez nagy fordulaton. Az így kellő kenés nélkül marad a motor, minden alkatrésze jobban kopik, azaz rövidebb lesz az élettartama.

5.)Jobban kopik a kuplung és a kuplung harang. Emiatt csúszni fog.

6.)Elöbb fárad el a kuplung rugó. Eltörik.

7.)A szöghajtás is jobban igénybe van véve. Rövidebb lesz az élettartama.

Kb ennyi.

2017. júl. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A gépkönyvben benne van, hogy forgasd, mert kétütemű nagyon rá van utalva a kényszerléghűtésre, ami csak akkor forog, ha a motor is. A felső fordulatszám-tartományban kell üzemeltetni, de nem kell terheletlenül üveghangon pörgetni. Dolgoztatni kell. Ha ritkás a fű, vagy ha késsel haladsz könnyedén, akkor kell a fül, hogy a damilos kaszáláskor megszokott fordulatszámtartomány tetején maradj. Van olyan is, hogy koppig húzva tartod a gázt: jó hosszú damillal, sűrű fűben, főleg kisebb teljesítményű géppel.


A finomkodás kerülése, a terheletlenül pörgetés kerülésével együtt, még csak a hosszú élet titka. Igazán rövid élethez az vezet, ha a damilfejhez való plusz védőburkolat (damilvágó kés) nélkül, túlontúl hosszú damillal, nyélgázon, alacsony fordulaton vallatod a szerencsétlent, mit tud. Kínai kasza jó ha egy tankot kibírna így. Nyilván gyakorlottan már nem probléma a "szoknya" leszedése a burkolatról, és ha szenved a gép, még a szétszedve tölthető fejek legtöbbjén is beljebb lehet csavarni a damilt kicsit. Ilyenkor persze le kell rakni a gépet, de nyilván nagyon megéri.


A használatról csak ennyit érdemes tudni (meg a karbantartást persze, de az már off ide).

2017. júl. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat.
2017. júl. 8. 23:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!