Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az normalis ha lekapcsolom a...

Az normalis ha lekapcsolom a kismegszakitot es az egyik rakotott dugaljon 40 Voltot lehet merni? Ha fel van kapcsolva akkor normalisan 230 V

Figyelt kérdés
2017. júl. 13. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Amennyire én tudom, nem kellene normálisnak lennie.
2017. júl. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A multiméternek nagyon nagy (több tíz megaohm) a belső ellenállása. Ha egy másik áramkör vezetéke csak pár méteren keresztül párhuzamosan megy a lekapcsolt áramkörrel, kapacitív úton már simán lehet rajta ennyi.

De az is lehet, hogy egy bedugott, de amúgy kikapcsolt készülék kapcsoló előtti zavarszűrő kondenzátora maradt feltöltve.

2017. júl. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem kapacitiv, kolcsonos indukcio :)
2017. júl. 15. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem indukció, hanem kapacitív.

A levegő permeabilitása meglehetósen kevés. Viszont a a kapacitás jelentős.

Egy átlagos kábelnek (MTK például) méterenként 100 pF körüli a kapacitása. Egy védőcsőben két vezeték között sem sokkal nagyobb a távolság, számolhatunk 20-30 pF/m kapacitással. Ha csak 20 méter hosszan mennek párhuzamosan, legyen a kapacitás 250 pF. 50 Hz frekin a látszólagos ellenállása kb. 13 Mohm. Mivel ez a kapacitás a nulla felé is megvan, ez egy feszültségosztó lesz, ami terheletlenül beáll kb. 115 voltra. Ha ezt megterheljük a multiméter 10 Mohm ellenállásával, akkor elvileg a feszültség 68 V lenne. A valós érték azért 40V, mert nem tudtam pontosan megtippelni a kapacitást.

2017. júl. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyet ertek ezzel is, de mi van ha nem csak 1 szett vezetek fut a csoben, akkor toredekenek kellene lenni ugye? Ezert irtam, illetve a vezetok 99% hogy osszetekerednek egymas korul is, megha a menetszamot tekinthetjuk 1 nek akkor ervenyesul az indukcio. Szerintem mind ket hatas reszt vesz, ergo koszonom hogy felhivtad a figyelmemet.

En MM 3 eres sodrony falkabellel dolgozok rengeteget, nem csobe, csak egymas mellett huzva(konnyuszerkezetes hazak Ausztralia) es kepes a villagitas(LED) fenyt kiadni amikor egy egy nagyobb fogyasztot bekapcsolnak, ergo az aramerosseghez kotheto, ami pedig magahoz az indukciohoz. Ezert irtam, mert ezt tapasztaltam. Egy csomo toronyhaz epitesenel igen is figyelnek erre a hatasra, hiszen a torpefeszultsegu szolgaltatasok szegregalasa kotelezo. A masik problema a PE vezeto feszultseg meguszasa, hosszabb tavon, eleg komoly gondot jelent, de egy masik tema.

2017. júl. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Majdnem elfelejtettem az egy szett vezetek eseteben 3db amibol 2 0 potencial, ergo 2 szett vezetek eseteben 4 db 0 potencial van egy csoben, vagyis a kapacitasok megoszlasa 1/4 annak amit irtal ha jol szamolok, vagyis a feszultsegnek 1/4 nek kellene lenni mint amit irtal.
2017. júl. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jogos, tehát az osztóban fent 1R, lent 0,5R impedancia van.
2017. júl. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!