Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Transzformátor tekercselés?

Transzformátor tekercselés?

Figyelt kérdés
Mivel már pár éve hobbiszinten foglalkozom az elektronikával, úgy gondoltam hogy megpróbálkoznék az itthoni transzformátor készítéssel. Maga a folyamat világos, viszont az nem, hogy honnan lehetne beszerezni hozzá a vasmagot. Elsőnek E lemezzel szerettem volna készíteni, de egyszerűen nem találok ilyet. Van egy két hirdetés Vaterán meg Jófogáson, de ha mondjuk szeretnék 10 darabot csinálni akkor ahhoz már nem tudnék elegendő anyagot szerezni. Aki ilyennel foglalkozik, az honnan szerzi be hozzá? Egy elektrós boltban sem találtam, csak ferrit magot kisebb trafókhoz.

2017. aug. 1. 17:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Haszonvas telep.
2017. aug. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%
Mivel hobbi szinten próbálkoznál, miért akarnál mindjárt 10 db trafóhoz való anyagot gyűjteni?
2017. aug. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem akarok, csak mi lenne ha. Azért is kérdeztem, mert ha belevágok akkor úgy lenne értelme, hogy ezentúl én csináljam magamnak a trafókat (egyébként jelenleg 2-re lenne szükségem), de ha már most sem tudok hozzá minden szükséges dolgot megszerezni, akkor mi lesz pár év múlva? Mert ha ilyen rossz a helyzet, akkor bele sem kezdek. Vagy csak én vagyok tudatlan? Valahonnan még mindig be lehet ezeket szerezni, csak én nem találtam meg?

#1: Gondoltam erre is, de amiket ismerek ott réz árában vagy még drágábban adják el a trafókat, úgy meg nem nagyon éri meg.

2017. aug. 1. 18:18
 4/4 anonim ***** válasza:
EI maggal lehet próbálkozni, de ma már a jó hatásfokú trafók toroid magosak. Azokat pedig nagyon macerás házilag megtekerni.
2017. aug. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!