Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Animációhoz milyen laptopot...

Animációhoz milyen laptopot érdemes venni? (lent)

Figyelt kérdés

Hát az van hogy most tudnék venni egy alig egy éves Hp notebook laptopot ismerőstől nagggyon kedvező áron (ez fontos mert diák vagyok és egész nyáron ezért melózom) de ha már egyszer vennék egyet azzal had tudjak már animálni (mert csak ezért veszem)

Windows 10 van rajta


Jóféle laptop ez??



2017. aug. 3. 20:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Személy szerint nekem a HP cuccokkal - kivéve a kijelzőjük - tele van a hócipőm. Most egy HP folio-t használok a munkahelyen, de nagyon-nagyon unszimpatikus. A kijelző színhűsége már ránézésre is tragédia. A billentyűzeten rajta van Mo domborzata annyira hullámos. A win7 kékhalálozik rajta.
2017. aug. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 szántóvető ***** válasza:

"Windows 10 van rajta

Jóféle laptop ez??"-ennyiből képtelenség megmondani.

2017. aug. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát én magára a tipusra gondolok.

Nekem eddig egy leharcolt toshiba laptopom volt és halványlila gőzöm sincs hogy mihez kéne viszonyítanom

Amúgy meg mi a rákot írjak még róla,mondd?

Megteszem

2017. aug. 3. 21:08
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

-Alapvetően nem márka alapján veszünk notebookot. Nem azért, mert nincsenek jobb- és rosszabb gyártók, hanem mert minden gyártó árul ipari hulladékot.

-Animációhoz erős proci kell, és egy 8-16GB RAM. Memóriát utólag is tudsz bele rakni. GPU renderelés nem tudom hogy áll manapság, de alapvetően nem szükséges szörnyen erős videokártya ehhez a feladathoz, középkategória is sok bele.

-Notebooknál sosem csak a hardver számít. Ha napi 8-10 óra használatra veszed, akkor fontosabb, hogy ne essen szét, ne forrósodjon, ne legyen krumpli minőségű kijelzője. Ezeket csak élőben, és tesztekből tudhatod meg. Mivel nem mondtál semmilyen típust, így sokat nem tudok mondani.


Amit javaslok, mint ökölszabály: 4 magos, Q végű Intel procisat lehetőleg ne vegyél, mert ezeket csak a drága, 17"-os laptopok hűtői tudják kordában tartani (hangos, fűt, gyakran a 2 magos társaik szintje alá throttlingolnak, és a forrasztás eleresztése is gyakoribb hiba ezeknél a nagy fogyasztás miatt).

i5, i7-es processzorok ajánlottak. A régebbi, M végű procik nem rosszak, illetve a mostani U végű procik elég hűvösek, viszont csak a magasabb órajelen pörgőket érdemes nézegetni.


HP-től, mint márkától nem riadnék el. Én 430 G2-t nyúzok egy ideje, az hozza, amit ennyi pénzből hoznia kell. A 100 ezres cuccaik nekik is elég vackok, de mondjuk megnézel egy EliteBook 840-et, az nem semmi. Szóval hatalmas különbségek vannak egy-egy gyártó palettáján.

2017. aug. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ilyeneket tudok ilyen képről lemásolt módon írni,hogy:

Processzor: intel(R) core(TM) i3-5005U CPU

@ 2.00GHz 2.00GHz


Memória mérete: 4,00 GB


Rendszer típusa: 64bites operációs rendszer,x64-alapú processzor


Nemtudom(mert tényleg nem értek hozzá ((csak nincs a környezetemben senki aki értene))) hogy ezek most mennyit segítenek

Ilyen paraméterekel jó laptop ez?

Amúgy köszi előző a szép részletes választ!

2017. aug. 3. 22:55
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez egy belépő szintű gép, ami netezésre, szövegszerkesztésre való. Nagyon messze áll egy animációkat bíró géptől.
2017. aug. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha neked erőgépre van szükséged, ez nem fog kisegíteni, hiába kedvező az ára.

Egyébként marha egyszerű.

Ha az ismerősöd megengedi, told fel az alkalmazásod a gépre és már meg is tudod hogy szolgál a gép nyomás alatt.

2017. aug. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nos akkor még egy utolsó kérdésem lenne,hogy


Tudnátok nekem ajánlani erőgépet?

2017. aug. 4. 07:06
 9/9 anonim ***** válasza:

Dr mégis mebnyiért?

200k? 300k?

2017. aug. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!