Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért világít a kerti szolár...

Miért világít a kerti szolár lámpáról üzemelő DC DC átalakítóra kötött led folyamatosan, akár süt a nap akár sötét van?

Figyelt kérdés
Mérve a szolár lámpa ledjének a feszültségét nem változik ha fény éri vagy ha sötét van, de mégis a fényben nem világít, bár a feszültség ott van. Nagyon gyenge vagyok ebben.

2017. szept. 14. 20:42
 1/6 Szirty ***** válasza:

Nem érthető mit szeretnél kérdezni!


A kérdésben azt írod miért világít akkor is ha süt a nap, lejjebb meg azt hogy "de mégis a fényben nem világít".

2017. szept. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A kérdésben DC DC átalakító van a led helyére kötve és az hajt meg egy (nagyobb feszt igénylő) led-et.

A kiegészítésben az eredeti kis szolár lámpáról van szó, úgy ahogy az a bótban kapható - saját leddel.

Nem értem mi változik meg a mikor sötét van. Az eredeti lámpában a feszültség nem változik a leden akkor mitől gyullad fel?

2017. szept. 15. 08:52
 3/6 Szirty ***** válasza:

Valamit rosszul mértél.

Szerintem amikor nem világít, akkor a LED-en mérhető feszültség épp a LED nyitófeszültsége alatt van, amikor világít, akkor fölötte.

A kettő között lehet kis különbség is.

2017. szept. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Valamit nagyon elmérhettél. Amúgy a szolárlámpában alapból van egy primitív DC-DC átalakító, mivel a ceruzaakku 1,25 voltos feszültségéről nem világítana a 3,5 volt körüli feszültséget igénylő fehér LED.
2017. szept. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Most akkor annyi változik, hogy a led nyitófeszültsége alá esik a kiadott feszültség? Hmmm
2017. szept. 15. 15:56
 6/6 A kérdező kommentje:

Teljesen összekavarodtam. A helyzet a következő:

Megépítettem a PR4403 ic-vel egy szolár tápot/meghajtót:

[link]


A kimeneti fehér led helyére egy csatlakozót tettem. Ha fehér ledet csatolok rá tökéletesen működik világosban nem ég, sötétben ég.

Ha most a led helyére egy feszültségnövelő boost(DC-DC) konvertert teszek akkor az meghajt egy erősebb ledet ami világít a sötétben, de világít akkor is, ha világos van azaz akkor amikor elvileg a szolár táp lekapcsol. De nem teszi!


Mérvre a szolár táp csatlakozóján a feszültséget semmi nem változik akár sötét van akár világos (de a kis led viszont reagál). Hogy van ez. Megmérten 100szor is.


Köszi a gondolkodást.

2017. szept. 17. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!