Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Létezhet az a jelenség hogy...

Létezhet az a jelenség hogy egy régi házban vékonyabb az elektromos vezetékelés ezért jobban melegszik bármilyen led fényforrás és hamarabb tönkremegy?

Figyelt kérdés
nem akarok hülyeséget beszélni, az elmúlt néhány év alatt teszteltem olcsó kínaitól, márkás hazaiig led égőket, és mind túlzottan melegedik azt veszem észre. már az előző generációs energiatakarékosoknál is ez ment, ott is úgy sütött mint egy régi. hiába váltottam ledre ez folytatódik, hamarabb meg is adják magukat, nem kell egy év és érezhetően romlik a minőség, vagy zúgni kezdenek akármilyen hipermodern filament vagy más új tecnikás cuccok. miért? a szomszéd nemrég vette meg a szembe házat és mondták hogy cserélik az elektromos vezetékeket a falban merthogy régebbiek. mienk is régi építésű ház, lehet ez a probléma?
2017. szept. 22. 19:48
 1/1 anonim ***** válasza:
52%

Igen. Nálunk pl a világítós kapcsoló sütötte meg a LED izzó inverterét, Mert ugye folyamatosan kapta a fázist róla. és éjszaka villogott. ami annyit eredményezett hogy 1 hónap 1 izzó. Mert a benne található kondit töltötte lekapcsolt állapotban ami kisült.

Kiszedtem az égőt a kapcsolókból. De lehet a régi vagy rossz vezeték is ludas. Meg kell nézetni.

2017. szept. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!