Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Aliexpressről rendeltem egy...

Aliexpressről rendeltem egy telefonkikelzőt. Ingyenes DHL-es kiszállítással 38$. Szerintetek kell Áfát fizetni utánna? Az eladó 15$árt ír majd a csomagra

Figyelt kérdés

2017. szept. 24. 17:31
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Mindegy hogy mit írnak a csomagra, mert nem képez bizonyító erőt és nem is hivatkozhatsz rá. Pontosan tudják a vámosok hogy a kínaiak trükköznek ezzel, ezért ha úgy ítélik meg hogy meghaladja az áfafizetési határt akkor sem a csomagra írt szöveget nézik hanem bekérik tőled a számlát a fizetésről, és ott nincs mit hazudni.


A kérdésre amúgy nem lehet válaszolni. Simán átmehet a vámon ahogy meg is állíthatják és akkor a ténylegesen fizetett ár fog számítani.

2017. szept. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ment a zöld kéz :)
2017. szept. 24. 18:05
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha úgy találják, felbecsülik az árát és az alapján számolnak neked fizetnivalót. És hidd el, az ő hasraütésük többe fáj.
2017. szept. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség, hiába becsülik meg az árát amikor bekérik tőled a számlát. Az alapján kell fizetni, nem amit a vámos megálmodna. Azt lehet ránézésre megbecsülni hogy egy küldemény meghaladhatja-e az áfafizetési határt:


- megbecsüli hogy nem: nem fizetsz

- megbecsüli hogy igen, bebizonyítod hogy igen: fizetsz

- megbecsüli hogy igen, bebizonyítod hogy nem: nem fizetsz

2017. szept. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség, hiába becsülik meg az árát amikor bekérik tőled a számlát."


Értelek. De veled ellentétben én olvasok vám jogszabályokat.


Pl.:


A vámhivatal nem köteles a számlán feltüntetett vagy az értéknyilatkozatban szereplő értéket elfogadni, ha az a vámhatóság nyilvántartásában szereplő összehasonlító értéktől nagymértékben eltér. Ilyen esetben a vám alapját a vámhivatal azonos, vagy a hozzá legjobban hasonló áru vámmal és adókkal csökkentett belföldi fogyasztói árának alapulvételével vagy becslés útján állapítja meg.


Forrás: vam.gov.hu

2017. szept. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A becslés feltételhez van kötve, mégpedig ahhoz hogy irreális eltérő legyen a bemutatott számla adata a valósághoz képest, tehát azt meghamisítja a nyilatkozatot adó. Ez egy speciális eset amivel nem sokan élnek vissza, ezért ne úgy állítsd be mintha ez természetes lenne és ezen alapulnának az eljárások.
2017. szept. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

" ezért ne úgy állítsd be mintha ez természetes lenne és ezen alapulnának az eljárások."


Nem állítom, a kérdező állítja hogy meg lesz hamisítva a feltüntetett vételár.

Gondolom nagy nehézségekbe ütközik a vámhivatal részéről, hogy rákeressen a termék árára, amikor a csomagon még az eladó és a termék neve is szerepel, ráadásul hivatalból kibonthatják a csomagot és megnézhetik közelről, mi van benne.

Nem állítom hogy minden esetben így járnak el, de ott sem hülyék dolgoznak és pont ezért fizetik őket, hogy behajtsák a jussukat.

Példának okáért én a $200-os fényképezőm számlával hoztam, ennek ellenére nem akarták elfogadni a számlán szereplő összeget. Felbecsülték, és közel dupla ár után akartak vámolni. Ezért panaszt nyújtottam be és felülvizsgálatot kértem. Három hétbe tellett míg megkaptam a számomra kedvező határozatot, amiben az általam csatolt dokumentumok alapján elismerték, hogy hazatelepülőként nem kell fizetnem egy kanyit sem, hiszen a számla alapján a vásárlás régebbi volt mint 6 hónapos.

De ahogyan ők mondták, a vámeljárásban nem ismernek értéktelen dolgokat. Mindennek van értéke még ha statisztikai érték is.

2017. szept. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Két különböző dologról beszélünk. Az idézett szöveg a becslésről a számlán bemutatott hamis összegről szól. A kérdés és utolsó magyarázatod pedig a csomagra matrizácott hamis árról - ezt eleve nem veszik figyelembe és nem ez alapján végeznek becslést.

Ha látják hogy hamis/irreális a csomagon lévő ár (1), akkor bekérik a számlákat amin a valós ár szerepel (2), és ha ez a számla is hamis/irreális akkor jön a 3. lépésként a becslés, miután a vámnyilatkozatot adó személy két alkalom után sem tudta hitelt érdemlően bizonyítani a küldemény valós árát.


Az esetek 99%-ában az 1-es vagy 2-es ponton ér véget a vámvizsgálati szakasz (vagy a nullás esetben eleve átmegy a vámon és nincs nyilatkozat).

2017. szept. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!