Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha veszek egy fémkeresőt és...

Ha veszek egy fémkeresőt és csak saját telken használnám, tehát semmi illegálisra, akkor be kell jelentenem?

Figyelt kérdés
(Speciel ha külföldről hoznám be, vagy rendelném meg.)

2017. szept. 26. 11:30
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Bejelenteni nem kell de engedélyt kell kérni a használatához, ha csak privát célra használod.


Az már kérdés hogy a saját kertedben kis eséllyel fognak feljelenteni, viszont a kerted lehet régészeti lelőhely területén.


[link]

2017. szept. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sőt, ha a kertedben találsz vele valami értékeset, azt az állam bármikor elveheti tőled.
2017. szept. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Érdekes ez a hazai szigorítás. Épp tegnap láttam a bécsi erdőben amint egy apa és fia fémkeresőztek miközben még egy járőrkocsi is elhaladt mellettük. Ezek szerint Nyugat-Európában ilyen lazák a szabályok? Ausztráliában és Amerikában nagy divat az aranyrög keresgélés is (Gold Prospecting).
2017. szept. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez az igazi diktatúra. Én is láttam külföldön hogy engedély nélkül pecáztak az emberek. A légpuska is használhatják mindenütt joule meghatározás nélkül , csak nálunk van nagyon le korlátozva.
2017. szept. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

#3


Amerikában az ékszer keresés is népszerű. Parkokban és strandokon mászkálnak fémkeresővel aranyláncokban és gyémántgyűrűkben reménykedve.


Nálunk az ilyesmit is le kell adni a rendőrségen hátha jelentkezik érte a tulaj.

2017. szept. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!