Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A villanymotornak miért csak...

A villanymotornak miért csak akkor van hangja ha áramot kap?

Figyelt kérdés
Rengeteg elektromos motorral találkoztam már, egyen/váltóáramú, többfázisú... de mindegyik csak akkor adja a jellegzetes sípoló hangot amikor kapja az áramot. A villamos, troli, stb is. Ez miért van így?

2017. szept. 27. 12:14
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Álló helyzetben, -ha nem kap áramot-, akkor mitől adna hangot! :-)
2017. szept. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja. A kávé meg a keveréstől lesz édes, a cukor a feloldódásával csak jelzi, meddig kellett keverni.
2017. szept. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 10 deka farhát ***** válasza:
Szerintem te nem magát a motort hallod, hanem a motorvezérlés sípoló hangját (szaggató, áramirányító stb.). A vezérlés meg általában akkor ad hangot, amikor vezérel. Az "üresen" forgó villanymotornak meg egyébként vajmi kevés hangja van.
2017. szept. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Pontosan az érdekelt volna, hogy mi az amit közben hallok, de nagyon jópofának érzik magukat egyesek.

Nyilván nem az álló motorra vonatkozik ha nincs hangja hanem forgás közben, közel állandó fordulaton ha ráadom/leveszem a tápot, akkor csak táplálás közben hallható hang. Egy hozzáértő embertől várnék érthető, komoly választ.

2017. szept. 27. 23:04
 5/8 A kérdező kommentje:

Ja, és nem a szaggató és stb hangjára gondoltam, az konkrétan sípol és ismerem a hangját, hanem a motor hangjára. Ami akkor is hallható ha nincs szaggató.

(Illetve teljes áramnál már a szaggató sem dolgozik, olyankor nem sípol, átengedi a teljes bemenő áramot, de a motornak ott van a jellegzetes hangja)

2017. szept. 27. 23:09
 6/8 anonim válasza:

Szerintem nem minden villamos motornak van hangja,mert ha bekapcsolom a számitógépem, a ventillátort meghajtó motornak nem hallani a hangját!!(Persze a jobb fűlem rossz) De ugyan igy van minden motornál, s ez valagszinű, hogy a motor ősszállitásából ered, nincs kellőképen jól ősszeállitva megszorítva a kellő helyeken!! A hsznált motoroknál pedig valami meglazult, vagy a ventillátornál

érintkezik valamivel!!! Jól összerakott motornak nincs hangja, mert mitől lenne????

2017. nov. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
....És az előbb siietem nagyon és egy fontos dolgot kifelejtettem, amely az esetek legnagyobb többségében előfordul, méghozzá a zaj attól is függ NAGYON, hogy az illető motor KEFÉS vagy KEFE nélkűli(Bushless).
2017. nov. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 10 deka farhát ***** válasza:
Ez esetben a motor áttételezését lehet még hallani.
2017. nov. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!