Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van olyan tablet amin lehetne...

Kisvuk29 kérdése:

Van olyan tablet amin lehetne linuxot futtatni?

Figyelt kérdés

Sose érdekeltek igazán a tabletek, de mára olyan olcsóak, hogy egy szórakoztató kis hülyeségnek hamarabb vennék azt mint pl netbookot

De ahogy észrevettem ha nem akar androidot az ember csak win van amit szintén nem szeretnék (egyikkel sincs bajom a telóm is droidos, de most pont nem egy tökéletes eszköz kellene :D )

pl a win-es tableteket újra lehet húzni linux-al?

Vagy akár egy androidosat?

A kali tudom, hogy fut arm-on is az inteles tabletek meg x86-ok

Kis mókolással lehetne valamelyik disztrót tableten használni?



2017. szept. 27. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem nem igazán, és minek?


Van az apple tablet, azon ios fut.


De máson, pl Samsung-on meg Android.


Ha rendes op rendszer akkor vegyél notebook-ot, és olyat amin windows fut, ennyi.

2017. szept. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet rá pakolni, arm alapúra nem tudom, de x86-ra biztosan, kis keresgélés után biztos találsz tutorialt hozzá
2017. szept. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Elsőnek: Egy jó ideje már linux fut a notebookomon nem szeretem a windowst és szeretnék szórakozni kicsit tableten is a linuxal

Másodiknak: Köszi akkor x86ost érdemes keresni

2017. szept. 27. 20:41
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

ha van a notebookon linux akkor minek tabletre is neked linux?


Ott van erre a notebook.

2017. szept. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Linux létezik ARM architektúrára is, a gond nem is ezzel van, hanem egyrészt hogy a rendszer indulása eléggé eltér az x86-ostól, emiatt nem úgy megy a dolog, mint egy sima telepítés. BIOS/EFI-re készült rendszer el sem indul rajta. Másrészt a gyenge láncszem az adott tablet hardvere ill. az ahhoz tartozó driver hiánya. Ugyanis hiába fut a rendszer, ha nem tudja kezelni a hangot, csatlakozókat, gombokat, érintőképernyőt, giroszkópot, GPS vevőt, grafikus chipet, wifi-t, stb... Sajnos a tabletek nem annyira szabványosítottak (még de-facto sem), mint a PC-k. A tablet gyártók megtartják maguknak a specifikációt, és maguk faragják a rendszert a gépre. (Ez sajnos látszik is.)


Szóval igen, van olyan tablet, amire lehet valamilyen teljes Linux disztrót tenni, de ez általában néhány konkrét típust jelent.

2017. szept. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Aliexpressen, wishen, gearbesten érdemes eleve linuxos vagy dualbootos tableteket keresni. És elterjedtebbnek tűnő típusok tesztjeit olvasva (lehetőleg független helyeken) eldönteni, hogy annyiért jó-e az neked. Gondolom aki nagyon keres, az ezekre a modellekre már azért talál kész disztrókat és telepítési leírásokat.
2017. szept. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tom Benko ***** válasza:

Elvileg az Arch portoltatott ARM architectre, [link]

Maga a kernel szinte minden architektúrát támogat, azzal nincs gond, inkább a hwenvvel, arra érdemes odafigyelni. Nézz körül, de a fenti oldal fórumán érdeklődhetsz is.

2017. szept. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!