Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Auó rádió ISO csatlakozója...

Auó rádió ISO csatlakozója nem szabvány szerint van bekötve, nem értem hogy mi hova megy, hogy van bekötve?

Figyelt kérdés

A barna B ISO csatlakozó most nem számít, az jól van bekötve, viszont a fekete A totál kókányolva van.

[link]

A fekete (test) tökéletes, azzal nincs semmi probléma. A narancssárga (világítás) kikapcsolt világításnál negatívat, bekapcsoltnál pozitívat ad, úgy tudom hogy ez így jó, tehát ezzel sincs semmi baj. na de a baj most kezdődik:

Kék (antenna) állandó pozitívat ad, párhuzamosan le van választva a pozitív szárról, tehát semmi köze az antennához. Ha ez egyáltalán nem is lenne bekötve, probléma lenne?

A másik probléma az állandó és a gyujtás pozitívval van. Nálam az állandó pozitív egy vastag vezetéken jön, ebből arra következtetek hogy ezt a vezetéket terheli, a gyujtás viszont egy nagyon vékony vezetéken. Viszont pont fordítva kellene lennie, vagy tévedek? A gyujtás vezetéknek kellene vastagnak lennie, az állandónak (memóriavezetéknek) elég egy vékony vezeték is.



2017. szept. 28. 16:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Találkoztam már olyan gyári rádió bekötéssel, ahol fel volt cserélve a betáp+ és a memória+ vezetéke.
2017. szept. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem minden rádió egyforma. Ugye a szabvány azt írja, hogy a sárga az állandó, piros a kapcsolt. Na de hogy a kapcsoltról táplálkozik, vagy csak kapcsolójelként használja ás a sárgát terheli, az szokott változni.
2017. dec. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!