Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka, hogy a...

Szabó Éva Györgyi kérdése:

Mi lehet az oka, hogy a körfűrész ami egy "asztallapba" van beépítve, csak nagyon lassan forog és nem tud felgyorsulni, (legutóbb melegedett a vezeték is)?

Figyelt kérdés

Előtte jól működött, igaz könnyen megakadt, ha sűrűbb szálú faanyag volt vele vágva. Legutóbb a férjem unokatestvére darabolt rajta, és azóta nem tudom elindítani. Lehet, hogy túlerőltette? Néha meg kellett segíteni, hogy felvegye a gyorsabb fordulatot, de már ez sem segít.

Van érzékem a műszaki dolgokhoz, de nem ez a végzettségem, így ha kérhetem ne túl bonyolultan válaszoljatok. Köszönöm szépen.

51/Nő



2017. szept. 30. 19:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Beszorult a fűrész a nyílásba. Beszorult a csapágy a rengeteg zsírozástól. Tönkrement a villanymotor, stb
2017. szept. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kikapcsolt, hálózatról leválasztott állapotban meg kell nézni, hogy könnyen vagy nehezen forog-e a fűrésztárcsa. Ha nehezen forog, akkor a csapágyazással lehet gond, besűrűsödött a csapágyzsír vagy hasonló. Ha könnyen forog, akkor egyértelműen leégett valamelyik tekercs a motorban.
2017. szept. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

rengeteg zsírozás....értem én a gúnyt is.

csak ez nem jutott az eszembe, hogy esetleg zsírozási problémája is lehet. mivel özvegyen, egyedül még tanácsot is itt kell, hogy kérjek. Köszönöm a választ.

2017. szept. 30. 19:45
 4/5 A kérdező kommentje:

Második Válaszoló!

azonnal megnézem, azt amit írtál.

2017. szept. 30. 19:49
 5/5 A kérdező kommentje:

Második Válaszoló! Köszi a választ!

Elég könnyen fordul a fűrészlap, akkor lehet, hogy leégett a motor. Hát elég baj ez nekem, mert még megcsináltatni sincs pénzem. Négy évig nem volt használva és legutóbb aki használta a férjem unokatesója, ő pedig villanyszerelő, egy kicsit gondatlanul járt el. Ezt a fűrészt a férjem csinálta hátilag, egy 220-as motorral. Biztosan sokba kerülne megcsináltatni.

2017. szept. 30. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!