Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mekkora ellenállásra van...

Trevor. kérdése:

Mekkora ellenállásra van szükségem?

Figyelt kérdés
Adott egy 1 méteres led szalag, 60db SMD 3528 típusú leddel, ami usbről kapja az áramot, vagyis 5V-ot. Az a gondom, hogy nekem ez így túl fényes. Kipróbáltam egy Samsung telefon akksijával, ami 3.7V és eddig ez tűnik a legideálisabbnak fényerő szempontjából. Szóval a kérdésem, hogy mekkora ellenállást vegyek, hogy az 5V-ból 3.7V-ot csináljak?

2017. okt. 1. 18:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Mekkora áramot vesz fel?
2017. okt. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem 70 ohm körüli ellenállás kell neki.
2017. okt. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Esetleg egy-két dióda? Azon kb. 1-1,2 V esik, viszont nem melegedik, mint az ellenállás.
2017. okt. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#1 Passz, annyit tudok, hogy mivel usb 2.0 ezért max 500mA-t vehet fel. Van multiméterem, bár nem tudom hogy mérjem le vele.

#2 Köszi.

#3 Ez egy jó ötlet, szerintem akad itthon dióda elfekvőben, kipróbálom.

2017. okt. 1. 18:51
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
#3 igen sötét. Pont ugyanannyira fog melegedni mint az ellenállás. Valahol el kell veszni a felesleges teljesítménynek. De ettől függetlenül amúgy tényleg jó ötlet a két dióda, ez nem is jutott eszembe.
2017. okt. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Dióda tényleg jó lehet, de ugyanúgy melegszik mint az ellenállás.

Ha le szeretnéd mérni az átfolyó áramot, akkor vagy a multimétert sorba bekötöd az áramkörbe árammérő funkcióba kapcsolva, vagy egy kis max. pár Ohmos ellenállást kötsz be az áramkörbe és azon megméred az esett feszültséget. Ezt a feszültséget elosztva az ellenállás értékével megkapod a rajta átfolyó áramot.

2017. okt. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sorosan köss az egyik vezetékre egy diódát, mondjuk egy SM5401-et, az elbír nagy áramot és kb. 1,4-1,6V körül van a nyitófeszültsége, én így csináltam az enyémet. De lehet venni vezélőt is, amin tudod a fényerőt változtatni.
2017. okt. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7: Jó lesz az 0,8-0,9 Voltnak is.

[link]

2017. okt. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igaz, akkor legyen 2db sorosan, de nyílván lehet akármilyen dióda. Valamennyire melegedni fog mindegyik.
2017. okt. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mivel még senki sem írta, ezért ajánlanék egy DC-DC step down konvertert, ez neked nem fog annyi teljesítményt elpazarolni mint egy diódás vagy ellenállásos megoldás, a feszültséget pedig oda tekered a a trimmer potméterrel ahova csak szeretnéd.

[link]

2017. okt. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!