Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kapcsolási rajzban hogy...

Kapcsolási rajzban hogy jelöljük az alábbi alkatrészeket?

Figyelt kérdés

Neten sehol sem találtam kapcsolási rajzhoz megfelelő jelölést a termosztáthoz, úszókapcsolóhoz, nyomáskapcsolóhoz. Csak sima nyitó, vagy bontó kapcsoló jelképpel ábrázolják feliratozva, hogy mi az. Pedig a termosztátnál valami rémlik még a múltból, hogy a melegre kapcsoló termosztátot három hullámos vonallal jelölik, hidegre kapcsolót pedig egy hópihéhez hasonlító csillaggal.

Ha valaki tudna ajánlani egy oldalt, ahol minden elektronikai jelölés megvan, vagy csak a felsoroltakra válaszolna, azt megköszönném! :)



2017. okt. 5. 21:59
 1/1 anonim ***** válasza:
Működtetési módoknál keresd, ezek kiegészítő jellel kerülnek fel. Sajnos most nagyon össze lettek kuszálva a szabványok. Hópihét még sose láttam rajzon, általában a hőmérséklet működtetést vagy T-vel szokták ábrázolni, vagy kis tau (ritkábban). Sajnos az általam ismert utolsó szabvány már vagy 10 éve nem hatályos, azóta nem annyira követem a szabvány változást, azzal rajzolok ami a programban van...
2017. okt. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!