Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy Powerline eszköz egy...

Egy Powerline eszköz egy háztartáson belül a házban bárhol használható, vagy megvan az esélye, hogy csak egy szobán belül, vagy bizonyos szobák között működik csak?

Figyelt kérdés

A nappaliból szeretnék a(z amúgy megegyező szinten levő) legszélső szobába kábeles netet átvinni.

A vezeték átvezetése épp ésszel ESÉLYTELEN, a WiFi csak ritka pillanatokra érhető el.


Hallottam valami olyat, hogy a Powerline eszközök gyenge pontja az, hogy csak ugyanazon a villamos körön működnek.

Ezt nem igazán értem. Rákerestem neten, találtam pl. egy ilyen cikket, ebben meg nem tesznek ilyenről említést:

[link]

Sőt, itt még nagyobb távolságon belül is használják.


Annyit tudok még mondani, hogy a házban van egy komplett biztosítékszekrény, ahol szobánként vannak biztosítékkapcsolók. Jó esetben ha pl. zárlat van, az az adott szobában fog áramkimaradást okozni, de volt már rá példa, hogy egy nagyobb, durva zárlat a legfőbb (kintről elérhető) biztosítékunkat vágta le.


Szóval most zavarban vagyok. :/


Valaki meg tudná írni, hogy most egy PowerLine eszköz egymástól távolabb - de egy szinten levő - szobák között is fog tudni működni?! (nagyon reménykedem az igenben, de azért őszinte és biztosra mondott választ szeretnék kapni)


Előre is köszönöm!


2017. okt. 8. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Nalatok akkor szobankent kulon kor van. Ez problema, de ettol meg egy jo minosegu adapter fel tudja epiteni a kapcsolatot.


A helyedben megrendelnek az elvart sebesseg 10-szereset tudo nem-gagyi adapterpart. (Ha a neted 10Mbps, akkor 100-asat.)

Ha a sebesseg, stabilitas megfelelo akkor szuper, ha nem akkor a postakoltsegert 14 napig elallhatsz a vasarlastol.

2017. okt. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. okt. 8. 20:12
 3/7 Zzzoli ***** válasza:
90%

Használtam egy időben powerline adaptert, TP-link volt, 500Mbps elméleti sebességgel.

A szett olyan 15 ezer körüli volt. Az 500 megát meg sem közelítette az átvitel, ha szerencsém volt akkor olyan 40Megabit/szekundummal ment.

Rontják az átvitelt a konnektorokba bedugott impulzus üzemű tápokkal rendelkező eszközök (gyakorlatilag ma már minden ilyen), aztán a FI relé sokat levesz, ha van közben.

Minnél távolabbi pontokat kötsz össze, annál gyengébb az átvitel.

Igazából mielőtt üzembe helyezel egy ilyet, ki kellene próbálnod a hálózatodon.

Egy előnye van ha lassú is, a kapcsolat az stabil.

Minnél távolabbi pontokat kötsz

2017. okt. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Zzzoli ***** válasza:
Bocs a vége az csak odacsúszott még egyszer.
2017. okt. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van pár Powerline eszközöm, és semmi gond nincs velük.

2 ház van a telken, egyikből másikba viszem át a jelet.

1200Mbites, gyakorlatilag 8-900 mbit között van az át-

vitel, ami egész jónak mondható, mivel mindkét szál az

órához fut be, külön körön vannak (de közöttük nincs

FI relé).


Az egy áramkört úgy is lehet érteni, hogy "órán belül".

2017. okt. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"Egy előnye van ha lassú is, a kapcsolat az stabil."


Ez jó hír! Stabil legyen, az az egy lényeg!

Videókat nem nagyon szoktam nézni... talán letölteni se annyit (mármint nem (csak) filmre értem)... Távoli asztalt használnék rajta főképpen... ahhoz nem tudom, mennyi kell, de másodpercenként talán pár száz kilobájtnál nem több.

2017. okt. 8. 22:53
 7/7 Zzzoli ***** válasza:

Videó simán elmegy rajta, a netezéssel nincs baj, csak ha a szolgáltatásod elég nagy sávszélességű, akkor azt nem biztos hogy át fogja küldeni a másik gépnek.

Az enyém még akkor 500Megabites volt, de írja az előttem szóló hogy az 1200 as az már tudja a 900 Megabit/s-et is.

2017. okt. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!