Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lehetséges autóakkumlátorra...

Lehetséges autóakkumlátorra egy hosszabitót rákötni?

Figyelt kérdés

Járható út a töltésnek azon módja, hogy ha autóakumlátorra rákötök egy hosszabbítót, azzal telefont és egyéb műszaki cikket töltsek?


Sajnos olyan helyre keveredtem, ahol éjszaka áramtalanítanak, így nincs lehetőségem a töltés általános módjának igénybevételére.


Minden választ előre is köszönök :)



2017. okt. 8. 23:10
 1/6 anonim ***** válasza:
31%
Lehet.
2017. okt. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Te, az megvan, hogy az autoakkumulator 12V-ot ad le, es egyenaramot? A telefontoltodnek 220V kell, valtoaram, mint minden mas, altalanosan hasznalt toltonek. Leteznek ugyan inverterek, amik a 12V DC-bol csinalnak neked 220V AC-t, de egyreszt azt meg kell venni, masreszt veszteseges, es az ara sem epp barati...
2017. okt. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ajjaj, 2#-es !

Amikor az autóban ülsz és töltöd a telefonodat,laptopodat,stb. akkor is 220 V váltóáramról töltöd a telefonodat? Csak kérdezem! Igaz itt most nem veled kellene kommunikálnom hanem a kérdezővel, csak láttam mit írtál és nem hagyhattam szó nélkül.

Kérdező ! szerintem lehet autó aksiról tölteni a telefont,stb. Én úgy csinálnám, hogy vennék egy autós töltőt, azt értelemszerűen rákötném az aksira és máris mehet a telefon töltése.

2017. okt. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szivargyujtos USB, microusb toltok leteznek olcson. Tolteshez gyujtason kell lennie az autonak.


Laptoptolto is letezik szivargyujtoba, illetve a 230V-os inverter is lehet megoldas.

2017. okt. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%

"ha autóakumlátorra rákötök egy hosszabbítót, azzal telefont"


Ez a szóhasználat, hogy "akkumulátorra hosszabbítót", arra utal, hogy a kérdező nem autóvillamossági v. villanyszerelő. De szerintem a feladat megoldható, ha tudod mit csinálsz...

2017. okt. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Tegyük fel ráhelyezem egy autóakkumlátorra az akkumulátor töltőt, majd a csatlakozó fej helyére, amit lenyisszantottam, egy szintén nyisszantott elosztót kötök, úgy működhetne áramforrásként a dolog?


Ennél értelmesebben sajnos nem tudom kifejezni magam, de aki meg akarja érteni, az meg fogja.


Az ilyen "lehet", meg "hat latom nem vagy villanyszerelő" válaszokból csak annyit tudok megállapítani, hogy az illető legalább akkora sík a témában, mint én...

2017. okt. 9. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!