Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lézeres távolságmérő mennyire...

Lézeres távolságmérő mennyire pontos?

Figyelt kérdés
Gondolkozom egy lézeres távolságmérő vásárlásán, de nem tudom mennyire lehet vele pontosan mérni. Otthon is jól jönne sokszor, meg a munkahelyemen is. Tapasztalatokat szeretnék kérni tőletek aki használ/használt ilyet. Ha centiken múlik valami akkor is képes e pontosan mérni, vagy maradjak a jó bevált 10m-es mérőszalagoknál? Ami fontos lehet a válaszoknál, hogy nem olcsó darabon gondolkozok.

2017. okt. 16. 15:03
 1/7 Ttibo ***** válasza:
100%
A normálisak jól mérnek.
2017. okt. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Minden tipusnak meg van adva a pontossaga. Ez pl. 2mm elvileg:

[link]

2017. okt. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
A normál, ma kapható lézeres távmérők mm leolvashatóságúak, az abszolut pontosságuk általában 1-2 cm. De egy 10m-es távolságnál ez elegendő, 10m-es távolságnál ha csak picit tartod "ferdén" önmagában tud 2-3cm hibát okozni. (5 fok tartási hiba esetén 10m-en 4 cm a mérési hiba, azt pedig egy szoba közepén mérve simán össze lehet hozni).
2017. okt. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Geodétaként szinte minden nap használok távmérőt.

A termék leírásánál megtalálod a megbízhatóságát. Minél drágább/jobb márka annál nagyobb távot tudsz mérni, illetve annál nagyobb pontosággal.

Megvannak az előnyei és természetesen a hátrányai is.

Jóval több előnyt tudnék felsorolni, mint hárányt (számítási műveletek azonnal; magas pontosság; belső terekben egyszerű, egy emberes használat, egyes márkáknál okostelefon applikáció támogatottság skiccekhez...)

Legnagyobb hátrány talán ha nem merőleges falra mérsz (pl épület kűlső fala), egyedül nehézkessebb megoldani. Illetve, (inkább kültéren, levelek pl.) ha valami akadályozza/zavarja a jel haladását, az nehezíti a mérést, vagy roszabb esetben fals eredményhez vezthet.


Ferdetávolság mérésére csak annyit fűznék hozzá, akinek annyi esze van, hogy nem tud vízszintesen/függőlegesen, vagy valamivel párhúzamosan/merőlegesen távot mérni, az szalaggal sem fog tudni. A szalag belógásáról nem is beszélnék.

Én személy szerint leicá-t használok, azt teljes szívvel merem ajánlani.

2017. okt. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Megmondom őszintén rosszabbra számítottam.
2017. okt. 16. 23:16
 6/7 anonim ***** válasza:
Bosch-t használok és kiváló. Nagyon pancsernek kell lenni hogy rosszul mérj.
2017. okt. 26. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én Bosch-t használok. Két keresztlézerrel és egy távolságmérővel eddig nem volt olyan mérés amit nem tudtam volna megvalósítani.

Ja, az enyém max. 8-10 méterre használom (többszörösét tudja), de még sosem tapasztaltam akár 1 mm eltérést sem. De ezzel számolni is kell, hogy egyenetlen felületen lehet eltérés (durva vakolt fal, deszka), de sima felület esetén nincs probléma (glettelt fal, falburkolat, gipszkarton). Amit én használok, az "átlát" az üvegen és a tükörben a visszaverődést is beleszámolja. Bármivel így van, ha tudod hogy kell használni, akkor azt méri amit te akarsz.

2018. okt. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!