Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » AAA-s elemnél (pontosabban...

AAA-s elemnél (pontosabban LiIon-os akkumulátor) az normális, hogy töltéskor felmelekszik?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mivel egy már rég halott Ni-MH (nem tudom mt jelent, de ez áll az eredeti aksin) akkus DECT telefonhoz, hogy használni tudjam, csináltam 3 db AAA-s Li-Ion-os akkuból tápforrást.

Mivel az eredeti akku domborulataiból is úgy láttam, hogy gyárilag se csinálták másképpen, sorbakötöttem őket, a két távoli végre felforrasztottam az eredeti csatlakozóvéget, összeragasztottam az elemeket, s mivel nagyobbak voltak, mint az eredeti akku, s így már nem lehetett visszapattintani a hátlapot, felszigszallagoztam a telefonra.


Úgy néz ki, hogy tölt is... bár kicsit gyanús, hogy elég gyorsan - de lehet, azért jelzi "hibásan" a töltöttséget, mert az eredeti akku névleges feszültsége 3.6V, 3db AAA-s elem pedig 4.5V-ot tesz ki -, ill. töltés nélkül hagytam durván 16 óráig, s csak egy csíkot merült...


Szóval amit észre lehet venni, hogy ha visszateszem a dokkolóra, s ott hagyom, akkor az akkuk felmelegszenek. Ez a szigszallagon keresztül is érezhető. Úgy fogásra én melegebbnek éreztem, mint egy ember kezét... Szvsz. úgy 40 fok körül lehet akkor, vagy kicsivel alatta.

Simán megfogható, tartható, de azért érezhetően meleg.



2017. okt. 23. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:
A 2 nem kompatibilis. Különböző kategóiák. Ahogy gondolod nem fog menni.
2017. okt. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"csináltam 3 db AAA-s Li-Ion-os akkuból tápforrást."

"s mivel nagyobbak voltak, mint az eredeti akku"


Fingom sincs mit raktál bele, de ni-mh aaa akkukat bagóért kapsz bármikor a Lidl, Aldi, stb vonalon is. Az miért nem opció, hogy olyat teszel bele, ami gyárilag is volt benne?

2017. okt. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Lidl, Aldi, van a környékünkön. Még híradástechnikai bolt, kettő is.


Ha kaptam volna, már az lenne benne.

2017. okt. 23. 17:06
 4/6 anonim ***** válasza:
melegszik, nem melekszik
2017. okt. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
:/ Hogy tudtam elírni!?
2017. okt. 26. 20:53
 6/6 igovandar válasza:

Szia

- 3db AAA Li-ion AKKUMULÁTOR sorbakötve 3x1,2V azaz szintén 3,6V

(ott a gubi, hogy a Li-ion ELEM feszültsége 1,5V, azaz 3x1,5V= 4,5V ! remélem NEM elemet vettél!)


- a Li-ion aksik sokkal kisebb töltőáramot igényelnek, mint a NiMH-k


- a minőségi Li-ion aksikban VAN elektronikus védelem a túl magas töltőáram ellen, te valszeg "simákat" vettél, ezért nagyobb a töltőáramod - ezért volt a melegedés és a "gyors" töltés


- okosabb lenne az eredetihez nagyon közel álló kapacitású(mAh) NiMH aksikhoz visszatérni


- tudom, h késői válasz, de hátha másnak is van ezzel problémája

2018. nov. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!