Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Áramkör lágy indítása kondival?

Áramkör lágy indítása kondival?

Figyelt kérdés
Ledlámpa áramgenerátorral. Ha elé rakok párhuzamosan egy kondit akkor ha jól méretezem akkor lassan fog felgyulladni a led és lassan fog lekapcsolni? Milyen méretű kondi kell egy 800mA 7,2V feszültségű áramkör esetén ha azt akarom hogy fél másodperc alatt érje el a 800mA kimenő áramot vagyis a 100% ot az áramkör?

2017. okt. 28. 20:31
1 2
 11/16 Szirty ***** válasza:

Szerintem fuss neki a kérdésnek még egyszer, mert amit eddig összehordtál az nem érthető.


Írsz párhuzamos kapcsolásról ("Ha elé rakok párhuzamosan egy kondit "), meg sorosról ("Én a sorosságot úgy értem hogy a fogyasztóval sorba"), említed hogy belinkelted, de link az sehol nincs, aztán írsz az áramgenerátor primer oldaláról, de a kérdésben az áll, hogy "Milyen méretű kondi kell egy 800mA 7,2V feszültségű áramkör esetén".


A kérdésedben "Ledlámpa áramgenerátorral" szerepel, de most már lézer van az áramgenerátoron, stb.


Így a javaslatom változatlanul az amit már leírtam:

Próbáld már meg rendesen leírni mit akarsz és ehhez milyen eszközöket akarsz felhasználni!

2017. nov. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Ha nem látod a linkeket akkor a hiba a te készülékedben van oda raktam a lézert meg a drivert is amit vettem ott van a 8 as kommentem alján én látom.


Párhuzamosság alatt a kondi negatív lába az áramkör negatív pólusához csatlakozik míg a pozitív lába az áramgenerátor pozitív bemenetére (NEM IS MŰKÖDÖTT ÍRTAM).


Sorosan a kondit a kapcsolóval és a potméterrel akarom sorba összekötni a kapcsoló áramkör - + sarkai között (a kondi ekkor is párhuzamosan lesz az áramkörben) Amit nem tudok hogy elég e feltöltődnie a kondinak mivel úgy tudom a kondin nem folyik áram és ez meg egy kapcsoló amin lehet hogy kéne folynia áramnak ahoz hogy bekapcsoljon... mivel mint írtam van kapcsolóáramkör is a driveren amit belinkeltem az ebayről.

2017. nov. 4. 00:14
 13/16 Szirty ***** válasza:

"Párhuzamosság alatt a kondi negatív lába az áramkör negatív pólusához csatlakozik míg a pozitív lába az áramgenerátor pozitív bemenetére (NEM IS MŰKÖDÖTT ÍRTAM)."


Én a választ az eredeti kérdésedre írtam (LED lámpa áramgenerátorral). A kondenzátort pedig a LED-del párhuzamosan.

De mivel már lézerről van szó, az a válaszom rég tárgytalan. Az áramgenerátor elé hiába kötsz kondit, azzal max annyit érsz el, hogy késlelteted a kikapcsolását. Lágyan nem fog indulni vagy leállni, az áramgenerátor miatt.

2017. nov. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Akkor csak annyit mondj még meg hogy működhet ha a kapcsoló részére kötöm a köndit úgy hogy először a kapcsoló utána a kondi - lába utána a kondi + lába a kapcsoló áramkör + sarkára megy ?


Látod mostmár a linket ? [link]


Igaz hogy a kapcsoló használatához el kell távolítanom a "000" ellenállást ?

2017. nov. 4. 21:34
 15/16 Szirty ***** válasza:

Látom a linket, igen. Köszönöm!


Inkább rajzold le. Tapasztalatok szerint a szövegesen leírt kapcsolás sok félreértés forrása lehet...

2017. nov. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Nincs kapcsolási rajz de a nyákon látszik hogy a kapcsoló két sarka gyárilag össze van kötve egy 000 ellenállással . A fotón gyönyörűen látszik ki is nagyítja ha ráviszed az egeret. A kapcsoló nem a bemeneti áramot szakítja meg hanem az LM358 egyik lábára van kötve ,egy furaton átmegy a túloldalra és a poti alatt elkanyarog az LM358 egyik sarkához. Ahoz nem értek.
2017. nov. 5. 21:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!