Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A háztartásomban E27-es...

A háztartásomban E27-es foglalatú lámpák vannak. Szeretném lecserélni LED-es világításra az ízzókat. Milyen LED lámpákat vegyek és milyen foglalatúakat?

Figyelt kérdés

2017. nov. 2. 10:21
 1/1 anonim válasza:
E27-es foglalatúakat. Én például Tungstram márkájú LED lámpákat vettem nagyon jól működnek és sokkal kevesebbet fogyasztanak mint nem energia takarékos társaik. A villanyszámlán már az első hónapban meglátszott körülbelül olyan 1000 - 1500 Ft-tal kevesebbet kellett fizetni ha jól emlékszek de ez már vagy másfél, 2 éve volt. Kicsit sokba kerülnek a normál izzókhoz képest de ami akkora fényt ad le mint egy 100 wattos normál izzó az is csak 16 wattot vesz fel. Szerintem megéri mert egyszer visszahozza az árát és a dobozon 25 éves élettartamot ígérnek napi 3 vagy 4 órás használatkor ez még egy pár éves tesztelést igényel mire meg tudom mondani mennyire igaz ez a 25 év. Nekem beváltak és azóta az összes izzót le is cseréltük a házban.
2017. nov. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!