Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vasaroltam egy Laptopot,...

Vasaroltam egy Laptopot, amire Linux van telepitve. Szukseges Virusirtot feltenni ra? Hasznalhatom igy? Koszonom elore is a valaszokat

Figyelt kérdés

2017. nov. 23. 11:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Általában azt szokták mondani, hogy Linux gépekre nem szükséges vírusirtó.
2017. nov. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két éve virusirtó nélkül megy.
2017. nov. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Otthoni gépekre, általános használathoz általában nem szükséges.

Nálam 5-6 éve megy külön vírusvédelem nélkül.

2017. nov. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
44%

Senki ne gondolja azt, hogy linuxra nincs vírus. Bele lehet futni internetezés közben is, csak jóval kevesebb rá az esély.

Felelőtlenség vírusvédelem nélkül gépet használni főleg internetezésre.

Emailben is jöhet vírus, ami nem okoz ugyan problémát linuxos gép esetén, de másnak továbbítva már igen.

Mivel az Android is linux alapú, egyre több vírus lesz a közeljövőben linuxra is.

2017. nov. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
12 éve használok linuxot. Elmegyek a net sötét bugyraiba is, sőt van, hogy direkt töltök le vírust vagy nyitok meg olyan oldalt, de eddig linuxon futó és azt fertőzőhöz nem volt szerencsém.
2017. nov. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
39%

Nagy körül tekintéssel használod a linuxot akkor nem kell vírusirtó.

Ami virust a a virus irtó nem ismer azt nem fogja felfogni neked.

Windows 7,8,10-re se kell vírusirtó ha körültekintéssel használod(windowson kicsit nehezebben lehet kikerülni).

2017. nov. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
használd nyugodtan. a legtöbb vírus nem működik linux alatt, anyámék gépére is azt tettem, sose volt ilyen jellegű baj vele. az jelenthet problémát ha mindenféle addont raksz fel a böngészőbe ami olvashatja a beírt dolgaid meg minden egyebet.
2017. nov. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Pipas Pisti válasza:
Nem kell, de szintem tegyél fel egyet. Neked jó eséllyel nem fog gondot okozni a vírus, de ha levelet vagy fertőzött fájlt tovább küldöd az más rád vet rossz fényt.
2017. nov. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
73%
aki azt mondja tegyél fel egyet az használt linuxot valaha, rendszeres jelleggel? :D mert én hírét se láttam értelmes dedikált vírusírtónak. mert ugye nem is kell rá nagyon. ellenben windowsra...
2017. nov. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Alain Delon ***** válasza:
100%

Nem kell. Nekem sem volt sosem a Linuxon vírusirtó.

Aki meg azt jósolja, hogy az Android miatt egyre több vírus lesz Linuxra, nem tudja, miről van szó. Az Android és pl. az openSUSE, amit én is használok, köszönőviszonyban sincs egymással.

2017. nov. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!