Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha valaki küld pénzt paypalon,...

Ha valaki küld pénzt paypalon, azt később vissza tudja kérni?

Figyelt kérdés

Kifogtam egy aljas eladót ebay-en aki független, bontatlanként árult egy iphone 5s-t és küldött egy töröttet, doboz és minden nélkül ami ráadásul UK EE függő is... Hát persze azonnal szóltam az ebaynek akik kötelezték az eladót, hogy vissza adja a pénzt. Vissza is kaptam az összes pénzt és az ebay állítása szerint a telefont is megtarthatom.


Az eladó írt, hogy küld pénzt paypalon a visszaútra és hogy sajnálja nagyon az esetet (na persze).


A kérdésem pedig az lenne, ha elküldi a 20 fontot ami a visszautat fedezi, később dönthet úgy, hogy vissza kéri a pénzt valamire hivatkozva? Hallottam már valami ilyesmiről.


Személy szerint, akármilyen aljas eladó volt én vissza szeretném neki küldeni a telefont nehogy később az legyen, hogy nálam maradt és még a vételárat is visszakönyörgi a paypaltól...


Valakinek van valami használható jó tanácsa?



2017. dec. 8. 11:57
 1/2 Ypszilon1980 ***** válasza:
Egyrészt szerencséd van, legalább nem ért pénzben veszteség. Küldje el a pénzt és ha az megvan akkor küldd vissza. Elvileg visszavonhatja, de szerintem ahhoz kell neked is az engedélyed.
2017. dec. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem kell az engedélye hozzá. Bankon keresztül és paypalon keresztül is tud chargebackelni ha nagyon akar. Ha az ebay úgy döntött, hogy megtarthatod akkor megtarthatod.
2017. dec. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!