Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Digitális multiméter tönkremeh...

Digitális multiméter tönkremehetett?

Figyelt kérdés
Kondenzátor kapacitást szerettem volna mérni vele, egy 400v 20uf os kondenzátorról van szó. Beledugtam a műszerbe, és pattant egyet, azóta nem kapcsol be. Nem volt használva a kondenzátor de gondolom, hogy fel volt töltődve és kisült ahogy zárlatot csinált a műszer. Életre lehet még valahogy kelteni, vagy sem?
2017. dec. 9. 10:13
 1/7 Bubuka508 ***** válasza:
Ahhoz látni kell a műszert, amit nem látunk, arra mit tudnánk mondani? Meg kapcsolási rajz is kell hozzá.
2017. dec. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Milyen kapcsolási rajz? Egyszeűen csak kapacitást szerettem volna mérni.
2017. dec. 9. 11:26
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

"Milyen kapcsolási rajz?"

A műszeré.

" Egyszeűen csak kapacitást szerettem volna mérni."

Nem tesz semmit.

2017. dec. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%
Mérés előtt a kondenzátorokat illik kisütni. Különösen az elkókat. A polaritáshelyes mérésről nem is beszélve...
2017. dec. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%
...egyébként, igen. Tönkremehetett. Javíttatás szervízben, ha megéri a multiméter árához viszonyítva. (Nem egy DT9205-ről van szó?)
2017. dec. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
57%

Multiméterrel egyébként se tudod rendesen mérni.

Ahhoz ESR mérő kell.

2017. dec. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Fel volt töltődve a kondi és kisült hirtelen, mikor beletetted a műszerbe, de érdemes lenne szétszedni és megnézni benne hátha csak egy biztosíték ment ki benne, vagy egy huzal szokott még ott lenni, ami elolvad, vagy csak egy apró alkatrész ment benne tönkre.
2017. dec. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!