Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Pendrive-ról hogyan lehet...

Pendrive-ról hogyan lehet operációs telepíteni (Windows-t)?

Figyelt kérdés
Vettem egy laptopot, és Endless Os van rajta, de jobb lenne Windows. Nincs optikai meghajtója, így marad a pendrive gondolom. :s

2017. dec. 14. 23:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Megkérsz valakit, hogy a PC-jáén szedje le a media creation tool-t


[link]


"Eszköz letöltése" gomb


aztán az kiírj a Win 10-et a pendrivera, neked meg csak egy termékkulcsot kell vásárolnod valahol, kb 40eft.


(Látod, ezért kell laptoppal együtt megvenni Windows 10-et, mert úgy kb 10eFt-értkapod meg...)



Ha megvan a termékkulcs, akkor beaktiválod és kész.


Iskolában, haveroknál, akárhol letöltetheted a media creation toolt és a Windows 10-et, mert azt letölteni legális és ingyenes. Aktiváláshoz kell a megvásárolt termékkulcs.

2017. dec. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Sajnos a laptopot, amit néztem, csak ezzel az op. rendszerrel adták. :s

Odáig megvan fejben, hogy letöltöm a media creation és a win.-t pendrivera. Utána ha elindítom az üres gépet, akkor pendrive-ról tudom futtatni a windows-t, és csak egy kódot fog kérni, és már telepíti is?

2017. dec. 15. 00:14
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

A telepítés végén fog kérni termékkulcsot de nem muszáj megadni csak később ha aktiválod a microszoptnál.

Megveheted a liszencet. Csak azt nem értem miért tesznek fel ilyen noname lebutított ócska linuxokat laptopra hiszen ennél csak jobbak vannak bármi is legyen az. Persze hogy a lelkes felhasználó egyből windows-ért kiált amikor elsőre szembesül ezekkel.

2017. dec. 15. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

PendrájvRÓL nem fut a windóz.

Csak a telepítője.

De az eddigiek alapján azt javaslom: NE állj neki!

2017. dec. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Tom Benko ***** válasza:

Windowst is, operációs rendszert is ugyanúgy:

1) A telepítőmédiát kiírod a pendrive-ra.

2) A pendit bedugod a célgépbe.

3) Bekapcsolod a gépet, és belépsz a BIOS menübe. (Ha ezt nem érted, akkor hagyd a francba, keress valakit, aki megcsinálja neked.)

4) A BIOS-t átállítod, hogy először a pendrive-ról bootoljon. Ha Operációs Rendszer, akkor javaslom az UEFI-t, ha win, akkor inkább Legacy.

5) Elmented a változásokat, kilépsz, vársz, örülsz.

2017. dec. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Tom Benko ***** válasza:
@3: Momentán az EOS pont nem egy igénytelenül felhányt valami, szóval most teljesen értelmetlen az átállási vágy.
2017. dec. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!