Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Power Bank 20000mA! Ennyire...

Power Bank 20000mA! Ennyire hülyének néznek?

Figyelt kérdés
Tele a NET 20000mA Power Bank hirdetésekkel,tudom,hogy nem fér bele ekkora kapacitás egy kis dobozkába,de felháborít,hogy ennyire hülyének nézik az embert?

#Power bank 20000mA #20000mA
2017. dec. 20. 20:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%
Pedig bele fér. De nem kötelező megvenni.
2017. dec. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Mérnök,vagy kereskedő az úr?
2017. dec. 21. 19:26
 3/18 anonim ***** válasza:
51%
Egy mai telefonba simán belefér 5000mah. Gondolom már láttál mobil akksit. Azt a méretet szorozd fel négyszer és megkapod a power bank minimum méretét.
2018. jan. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Abbol kiindulva, hogy egy auto akku ami 12,3-12,5 voltot kepes tartani, es mondjuk 50Ah, 12*50=600W teljesitmenyt kepes leadni egy oraig, azaz 0,6kWh villamos energiat kepes szolgaltatni. Ami nem igaz, mert a feszultseg csokken ahogy merited az akkut, de kerekitsunk felfele. Kb. 18*22*27cm egy ekkora akku es 15kg. Egy 20000mAh-s power bank 5V-os tolto feszultsegen 20A aramot tud leadni egy oraig (papiron, gyakorlatban inkabb 1-2A 10-20 oraig), a kimeno teljesitmeny 100W egy ora alatt, azaz 0,1kWh villamos energia. No most egy power bank egy auto akku meretenek es sulyanak az 1/6-a? Nem, joval kisebb. Persze ehhez valosagban hozzatartozik, hogy a litium akku joval nagyobb kapacitasu es jobb hatasfoku mint a savas akkuk, de akkor sem egy sulycsoport.

De ki lehet probalni, egy 20000mAh akkuval papiron fel lehet tolteni 10* egy 2000mAh-s telefont. Ha szamolunk a veszteseggel es nem linearitassal, legyen 9. Nem fog menni. A legjobb powerbankokkal is 3*, talan 4* fogod teljesen feltolteni a telefonod. Azt a telefont aminek kisebb az akkuja 4-5*.

2019. jan. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

"Ami nem igaz, mert a feszultseg csokken ahogy merited az akkut, de kerekitsunk felfele."


Semmit nem kell neked kerekíteni, mert azért is van a névleges feszültség, hogy azzal kell ilyenkor számolni.

Tehát, amikor Ah töltésmennyiségből szeretnél Wh energiamennyiséget számítani, nincs szükség semmiféle ilyen okoskodásra, hanem egyszerűen névleges feszültséggel számolsz, ahogy teszi azt mindenki a szakmában, teszik z online kalkulátorok is stb.


"Egy 20000mAh-s power bank 5V-os tolto feszultsegen 20A aramot tud leadni egy oraig (papiron,"


Sem papírom és sehogy. A benne lévő step up DC-konverter nyilván nem bír 20 A áramot szolgáltatni, minek is tenné, ha az USB-csatlakozók összesen kérnek például 3 A-t.

Egyébként is, ha 1C terhelésre gondoltál, az akku saját szintére érvényes.

5 V-ra felkonvertálva a transzformációs elv érvényesül, azaz nagyobb feszültség mellett, kisebb áram nyerhető.

Utána a telefon töltésszabályzója szintén kapcsolóüzemű, azaz "visszafordítja" az akku szintjére az 5 V-ot.

2019. jan. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Utolso, rosszul fogalmaztam. A papiront, nem a termekspecifikaciora ertettem, gyik-en vagyunk, csupan nem akartam mA-eket irni. Azert is irtam oda hogy 1-2 A 10-20-igg a gyakorlat. Ami toltes eseteben szinten nem igaz, mivel a toltottseggel valtozik az akko belso ellenallasa, ergo a toltoaram sem konstans.


Tovabba egy akkutelep meg csak nem is konvergal egy idealis fesz. generatorhoz, ezert ha pontos akarsz lenni, NEM szamolhatsz nevleges feszultseggel. Foleg nem ugy, hogy a toltott akkumulator belso ellenallasa is valtozik a toltottseg fuggvenyeben. Azaz a feszultsegviszonyok is valtoznak. Nem nagy ertekrol van szo, jobb akkunal 2- 5, vacak minosegnel vagy oreg akkunal 5-10%. De nem tekintheted konstansnak a toltofeszt, akkor sem, ha stabilizalod.

Ez a par% amit stabilizalassal sem tudsz kikuszobolni, egy ekkora kapacitasu akkunal, kapacitasban is meglatszik. Es akkor a termikus nem linearitasrol meg nem is beszeltunk. Egy pontos toltes-kisutes karakterisztikan szepen latszik.


A lenyeg, par szaz gramm es par centimeteres meretekkel rendelkezo pakkba, soha nem zsufolsz bele 20000mAh-t. Kb. a fele realis.

2019. jan. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Úgy látom, még mindig nem érted.

A névleges feszültség már eleve egy középérték, amit már kiszámoltak neked, hogy az akku feszültsége lehet ennél több is, kevesebb is, de ez a számított középérték.

Ha megnézel gyári adattáblákat vagy adatlapokat, ott is egyszerűen így számolnak, és ha nem is állítja senki, hogy 100 % a pontosság, de eleve a kapacitás és egyéb paraméterek sem olyan pontosak, így azután csak szőrszálhasogatás, amit magyarázol.

Mert a világon mindenkinek megfelelő a névleges feszültséggel számolni, csak pont neked nem, mert kényszeresen okoskodni vagy kénytelen.

Nem érted azt sem, hogy a power bankban van egy DC-konverter, ami nem bír el 20 A terhelést. Sem papíron, sehogy.

Ne viccelj, tudod mekkora méretű lenne egy 20 A-os konverter?

Ki az a hülye, aki beépít egy 20 A-os konvertert egy ilyen power bankba?

Minek?

Eleve butaságot rejt magában az egész, ha te az 1C terhelőáramra gondoltál (20A), azt az akku feszültségére értelmezzük.

Az USB 5 V viszont már egy magasabb szint, de úgy látszik, hiába magyarázom, hogy DC-konverziónál a transzformációs elv érvényesül, még mindig nem fogtad fel, hogy mi az.


"Ami toltes eseteben szinten nem igaz, mivel a toltottseggel valtozik az akko belso ellenallasa, ergo a toltoaram sem konstans."


Ergo ergo, hiába használsz latin szavakat, ne így akarj okosnak látszani, mert ez megint egy félművelt állítás volt.

Áramgenerátoros töltésnek pont az a lényege, hogy van egy elektronika, ami fix értékre stabilizálja a töltőáramot.

Ekkor pedig totálisan közömbös az akku belső ellenállása, az áram változatlan lesz.

Ha nem lenne az áramkorlát mellett (CC) feszültségkorlát is (CV), akkor addig tölthetném fix árammal az akkut még szét nem durran.

Miután pedig a Li-ion töltésszabályzók CC/CV elven működnek, ergo hülyeséget beszélsz.


Szerintem te nem fogsz leállni, ha az vagy, aki régebben is hajtogatta itt a butaságait, mindenesetre egy dolgot szögezzünk le: évtizedek óta foglalkozom elektronikával, erősáramot és gyengeáramot is tanultam, ERGO kímélj meg a magyarázataidtól! Főleg, ha az még erősen sántít is.

2019. jan. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Soha nem allitottam azt, hogy 20A, mint emlitettem, csak a szamolas kedveert mondtam. Tisztaban vagyok vele hogyan mukodik egy aram es egy feszultseg generator. Ha te is tisztaban vagy vele, akkor azzal is, hogy aramkorlatot a feszultsegg szabalyozasaval allitasz be. Egy 2A tolto nem fog folyamatosan 2A-el tolteni.

Az akkumulatortoltok nem aram hanem feszultseg generatorok. Tovabba az aramgenerator es az aramkorlat teljesen mas tortenet. Mukodesi elve ua. de egyik erre valo a masik meg arra.

Tovabba a nevleges feszultseg es a kozepertek is teljesen mas. 🙂

Veheted szorszal hasogatasnak, nem zavar.

2019. jan. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

De ezen így nincs mit számolni, még a számolás kedvéért sem, okát leírtam.

Ne számolj 5 V-on 1C árammal, mert annak semmi értelme, logikája. Az akku névleges szintjén van értelme.


Néha lehet látni olyan laptopakkut is, amin Ah és Wh egyaránt szerepel. Meg a névleges feszültség is.

Ha ezzel szorzunk, pont kijön ugyanaz a Wh.

Mert az akku gyártója szerint ez így jó és kész.

ERGO nem csak szerintem rágod a szart, hanem az akku gyártója szerint is rágod a szart.


"Az akkumulatortoltok nem aram hanem feszultseg generatorok."


Ez így konkrétan ostobaság, nem sok töltési megoldást láthattál életedben. Li-ion töltést előbb említettem, köztudottan a CC/CV elven alapul.

Akkor meg miről beszélsz?


"Egy 2A tolto nem fog folyamatosan 2A-el tolteni."


Állítottam valahol az ellenkezőjét? Nem tudtad értelmezni, amit írtam:

"Ha nem lenne az áramkorlát mellett (CC) feszültségkorlát is (CV), akkor addig tölthetném fix árammal az akkut még szét nem durran."

Bonyolult, vagy mi a gond?


"Tovabba az aramgenerator es az aramkorlat teljesen mas tortenet. Mukodesi elve ua. de egyik erre valo a masik meg arra."


Szóval ugyanúgy működik, de nem? Hülyeséget beszélsz már megint. Tetszik vagy nem, egy áramgenerátor korlátozza az áramot. Hogy még ebbe is képes voltál belekötni, troll lényed tökéletes bizonyítéka, vagy valamilyen kezdő tévképzeteid vannak.

És nem, hiába figyelmeztettelek, hogy ne akarj semmiről tájékoztatni, mert nekem a kisujjamban vannak ezek a dolgok, továbbra sem veszed észre magad, hogy neked itt esetleg kérdezni szabadna, nem okoskodni.

2019. jan. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Na akkor ird csak le, hogyan mukodik az aramkorlatozas? 🙂
2019. jan. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!