Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a lényege egy áramkörben...

Mi a lényege egy áramkörben az ellenállásnak/ ellenállás mértékének?

Figyelt kérdés
miért van? mi az értelme? van valami haszna?
2017. dec. 20. 20:48
 1/4 Bubuka508 ***** válasza:
Hogy a fenébe ne volna! Pl. a feszültséget osztja, ahol kell, az áramerősséget korlátozza, más alkatrészek munkapontját állatja be, meg van, ahol a hőenergia hasznosul, amivé a rajta áthaladó áram alakul...de ha ennyire nincs fogalmad a dolgokról, hogy ilyen kérdést teszel fel, akkor hiába magyarázom, nem sokat fogsz érteni belőle.
2017. dec. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Haszna?

LEDekhez előtétellenállás kell, beállítani a "világító" áramot.

Ha nem használod "leég" a LED. Hasznos?

Félvezető áramkörökben be kell állítani a működéshez szükséges paramétereket, a "munkapontot". ha nem teszed, nem lesz erősítőd, elfüstölnek, vagy meg se nyikkannak a hangszórók. Hasznos?

Erősítő! Van rajta egy gomb, a hangerőszabályzó.

Speciális, állítható értékű ellenállás tulajdonképpen.

Ha ez nincs, hogyan szabályozod a hangerőt? Hasznos?

Hősugárzó! Szintén speciális felhasználása az ellenállásnak. Megfelelő méretezés és kivitelezés esetén fűt. Ha nagyobb az ellenállás nem eléggé, ha kisebb, akkor felizzik és elég az egész. haznos ugye?

Hadd ne soroljam végeláthatatlan, szeretnék lefeküdni.

2017. dec. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez valami házi feladat kérdés? Mert kétlem hogy ha egy kicsit is érdekel az elektronika, akkor nem tudnám mi az az ellenállás...
2017. dec. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat. A kérdést azért tettem fel mert sehol nem találtam számomra érthető anyaggal, olvasmánnyal, de gondoltam itt sok mindenki ért ehhez, és tényleg.
2017. dec. 23. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!