Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy At2020 XLR hangját átlehet...

Egy At2020 XLR hangját átlehet vinni így gépre?

Figyelt kérdés
Ha hozzá kapcsolok egy XLR csatlakozót és ahoz egy XLR Jack átalakítót és azt be a gépbe akkor müködni fog?(válaszokat előre is köszi!)

2017. dec. 25. 00:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Mint az adatlapja is írja:

"PHANTOM POWER REQUIREMENTS: 48V DC, 2 mA typical"

[link]

illetve mint a kondenzátormikrofonoknál szükséges:

[link]


tehát szükséged van egy olyan egységre, ami biztosít 48V-os egyenfeszültésget a mikrofonnak:

[link]

vagy egy olyan külső hangkártya, amin van ilyen fantomtápos mikrofonbemenet.


(Békés, boldog karácsonyt!)

2017. dec. 25. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2017. dec. 25. 09:21
 3/10 A kérdező kommentje:
Még annyi lenne a kérdésem hogy akkor elég egy fantom táp?Vagy még kell hozzá hangkártya is?
2017. dec. 25. 12:33
 4/10 anonim ***** válasza:

Persze hangkártya kell, de az eleve szokott lenni a számítógépen - csak össze kell kötni:

[link]

ha zenélsz és jó minőségű felvételt akarsz, akkor érdemes külső hangkártyát venni - ezekben szokott lenni fantomtáp is:

[link]

2017. dec. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Értem!Tehát akkor vennem kell hozzá egy tápot és ahhoz egy XLR csatlakozót aminek az egyik vége a mikrofonba megy a másik pedig a tápba,aztán a táp kimenetébe egy olyan csatlakozót aminek az egyik vége XLR a másik USB és azt be a gépbe és aztán így rendben lesz elméletileg.
2017. dec. 25. 16:15
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem.

Mind mondtam két lehetőség van (vagy-vagy):

1. Veszel egy fantomtápot. Ebbe egyrészt bekötöd a mikrofont, másrészt egy XLR-jack kábellel összekötöd a számítógép hangkártyájának mikrofonbemenetével - lásd az alábbi képet:

[link]


2. Vagy veszel egy olyan külső hangkártyát, aminek a mikrofonbemenete rendelkezik fantomtáppal. Ez esetben a mikrofont bekötöd a hangkártya mikrofonbemenetébe, majd a hangkártyát USB-n keresztül becsatlakoztatod a számítógépbe. Lásd az alábbi képet:

[link]


"a táp kimenetébe egy olyan csatlakozót aminek az egyik vége XLR a másik USB és azt be a gépbe"

Ilyen kábel nincs. Vagyis azt külső hangkártyának nevezik, és ha már olyat veszel, akkor vegyél olyat, amin van fantomtáp (lásd 2. pont), így nem kell külön neki.

2017. dec. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Aha értem szerintem az 1. megoldást fogom alkalmazni most már értem köszönöm szépen a rám szánt időt!
2017. dec. 25. 16:45
 8/10 A kérdező kommentje:
És még csak annyit hogy tudnál mondani egy konkrét fantomtápot ami megfelelő lenne és nagyjából 10000 forint körűl van?(ekőre is kösz)
2017. dec. 25. 16:47
 9/10 anonim ***** válasza:

Például:

[link]

2017. dec. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. dec. 25. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!