Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A led szallagok minden (a...

A led szallagok minden (a legtöbb szin) szinüen világitanak?

Figyelt kérdés
Kaptam egy 5m-es led szallagot bekapcsoltam és csak három szinen vilégitott de azt se rendesen mert volt amikor 2szinen világitott anyukáméknak is van egy led szallaguk és ezért szeretem volna én is éss még ugyanolyan távirányito is volt hozzá és nemtudom hogy a led vezérlö vagy a led szallag "rosz" számomra mert világit meg minden de nem az igazi és bazki ugy örültem neki szoval végülis ezt kérdezem hogy ha veszek hozzá egy led vezérlöt ak minden szinen világitani fog?

2017. dec. 25. 08:19
1 2
 1/18 ThodEE GoD ***** válasza:
Alapvetőleg 3 féle színből keveredik ki az összes szín, ezért is RGB mert RedGreenBlue, ha egyforma erővel világít mind a 3 akkor fehér stb, kicsit tudnál pontosítani ezen információkkal a birtokodban hogy akkor mi is a pontos problémád? :)
2017. dec. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Szirty ***** válasza:

Ha a LED szalagod RGB, akkor azt miféle színekkel fog világítani vagy villódzni teljes mértékben a LED vezérlőtől függ.

Azt viszont nem írtad le milyen így további tippet nem tudok adni..

2017. dec. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
A szalagról meg a vezérlőről dobj egy fotót, a szalag típusa is elég ha megvan a csomagolásán, leírásban, stb.
2017. dec. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Van olyan LED szalag is, ahol azt írják, hogy 3 színű, de a 3 színű LED egymás alatt van, sőt van olyan is ahol a fehér van külön. Jól írta egy előző hozzászóló, hogy ha RGB LED-es, akkor vezérlőtől függ milyen színűen világít, az lehet elég sok szín.
2017. dec. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
A led szallag RGB a vezérlöt nemtudom mert valamit csak oda dobtak mellé és most hogy kicsit megnéztem a szallagot kölömbözö szinekböl keveri ki a többit csak az volt a probléma hogy én azt hitem hogy a távorányiton ugye van sokk szin és egy égö minden szinüen tud világitani és azért hittem azt mert ugye láttam olyat de malyd azt is közelebröl megnézem de nem tudom hogy lehet e belöle csinálni olyat egy másik vezérlövel mert annak azért jobban örülnék... minden esetre köszönöm a gyors válaszokat hasznosak voltak számomra.
2017. dec. 25. 10:26
 6/18 Szirty ***** válasza:

Ez egy szép mondat volt! :)


Továbbra is a vezérlőről kellene adat. Gyártó, típus, kód, fénykép,, stb ami van.

Ha ott van előtted talán nézd meg milyen feliratok vannak rajta. Írd be ide mindet. Vagy nincs rajta semmi?

Az hogy mit hittél róla nem fog sokat változtatni már a dolgokon, de kiderülhet esetleg hogy tudja amit szeretnél. De amíg semmit nem tudsz róla közölni addig ennek esélye elenyésző.

2017. dec. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Vezérlő annyiféle van, mint a fene, akármilyet rakhatsz rá, csak a pénz szab határt. Én mindig külön vettem hozzá vezérlőt.

Csak nem értem most mi a konkrét kérdés, mert van rajta mindenféle gomb azt mondod, és akkor olyan színű lesz.

2017. dec. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Az a kérdés hogy látott ilyen szalagot, RGB ledekkel:

[link]

Aztán kapott ilyet, egyszínű ledekkel:

[link]


Lefordítva az a problémája hogy az utóbbi kevésbé elegáns megjelenésű, és azt gondolta hogy ezt csak a vezérlő hiányossága teszi.

De nem.

2017. dec. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Szirty ***** válasza:

Nem tudjuk mit látott és mit kapott.

Csak annyit tudunk amennyit leírt, abban viszont nincsenek olyan konkrétumok mint amiket te feltételezel.

2017. dec. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Azért kérdeztem, hogy RGB LED-es e, de azt írta, hogy igen. Ezt írtab előbb, hogy létezik ilyen is, de ez nem RGB.
2017. dec. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!