Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vegyeszmernök vegzettseggel...

Vegyeszmernök vegzettseggel erdemes PLC programozo tanfolyamot vegezni?

Figyelt kérdés

Nemetorszagban elvesztettem az allasomat mint vegyeszmernök es eddig meg nem talaltam ujat. A munkaügyi hivatal lehet hoyg kifezetne nekem egy 7600 Euros PLC programozo tanfolyamot. De en ugyebar nem vagyok villamosmernök, de aztan iylenkor jön a valasz hogy PLC mindenütt van olajiparban, vegyiparban, gyogyszeriparban, szenzortechnikaban stb, es mivel oriasi a hiany PLC-cekböl nagy esellyel igy is talalnek melot.

Mit gondoltok, vegyeszmernök hatterrel erdemes nekiugrani?



2018. jan. 6. 11:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem annyira az eddigi végzettséged a lényeg, hanem hogy fogékony vagy-e a PLC-re. Jó logikai érzék kell, és nem árt, ha van hol gyakorolnod (PLC vagy PLC szimulátor PC-n).


Úgy hangzik, most van időd erre koncentrálni, szerintem csináld meg.

2018. jan. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szintén németországi vagyok, kijöttünk, a párom informatikus, én könyvtáros voltam. Nem találtam állást, elmentem tanfolyamra, most együtt dolgozunk egy vállalkozásban. (PC szervíz). Humán végzettséggel is működött a dolog, laptopokat telepítek és javítok is. Vágj bele, nem fogod megbánni.
2018. jan. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A munkaügyisek biztosan el tudják mondani, hogy milyen előképzettség kell -- ha úgymond kezdőknek is ajánlják, akkor gondolom, az alapoktól indulnak. Ha van lehetőség próbaórára, vagy beszélni olyanokkal, akik már részt vettek ezen a tanfolyamon. Youtube-on is vannak fenn videók.
2018. jan. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szirty ***** válasza:

Én is úgy gondolom, hogy kell azért ehhez egy kis affinitás is. Ez sem olyan hogy ha bemagoljuk a tankönyveket akkor majd értünk hozzá.

Nulláról indulva nagyon hosszú út vezet odáig hogy jó PLC programozó legyen az ember.


Ha nincsenek elektronikai vagy egyéb villamos ismereteid és gyakorlatod, nem találkoztál még a vezérléstechnika "szépségeivel" akkor különösképp hosszú lesz.


Persze én nem akarlak lebeszélni, meg szerencséd is lehet hogy egy rövid képzés után nulla gyakorlattal felvesz egy cég és nem dob be a mély vízbe.

PLC programok ide-oda töltögetéséhez, adatmentegetéshez nem kell nagy tudomány.

2018. jan. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!