Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy alaplapból hogyan kell...

Egy alaplapból hogyan kell egy olyan alkatrészt kiforrasztani ami 6 helyen is van rögzítve?

Figyelt kérdés

2018. jan. 14. 22:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Vagy egyesével felmelegíteni minden forrasztási pontot és elszívni onnan az ónt (ónszippantóval vagy ónszívó szalaggal), vagy egyszerre melegíteni az összes forrasztást (valami speciális fejjel).
2018. jan. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Ypszilon1980 ***** válasza:

Egyszerre kell az összes lábat nagy adag ónnal felmelegíteni és csipesszel kiszedni.

Amúgy miről lenne szó?

2018. jan. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Eszedbe ne jusson az előzők leírása alapján nekiállni.

A kérdésed alapján nincs elég gyakorlatod a forrasztásban.

Inkább bízd szakemberre, mert jó eséllyel tönkreteszed a panelt.

Az előttem javasolt technikák nagy gyakorlatot igényelnek és veszélyesek, mertt károsodhat tőle a nyáklap.

Hőlégfúvós páka, forrasztóállomás..

2018. jan. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem még a 3 lábú is majd nem feladta a leckét.

Szerintem barkácsolj egy olyan forrasztó páka hegyet ami mind a hathoz egyszerre ér.

2018. jan. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Forrasztóállomás elengedhetetlen, sok buktatója van és hát igen, gyakorlat kell hozzá. Viszont máshogy nem fogod tudni megoldani.
2018. jan. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 joe99 válasza:

Ez mondjuk tök attól függ, hogy mit és honnan kell kiforrasztani.... ha mondjuk csak egy fémburkot (pl egy tekercsét) simán egyesével melegítve+ónszippantóval megoldható, ha mondjuk egy kényesebb alkatrészről van szó akkor érdemes egy nagyobb fémtömbbel megoldani a hőelvezetést, IC esetén (mondjuk pl opto az épp hatlábas) én egy megfelelő méretű injekcióstűt használnék: olvasztás, a tűt rádugni az adott lábra megforgatni és jöhet a következő...

Szóval a kérdés: Mit és honnan? :D

2018. jan. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 joe99 válasza:
ooops, most olvastam h "alaplapból"...hááát, ha nem egy sima csatlakozó akkor komoly kihívás lesz :)
2018. jan. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ha smd, akkor nem gond, viszont szívás, ha ólommentes ónnal van forrasztva.
2018. jan. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Master29 válasza:
Hőlégfúvóval. ;)
2018. jan. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!