Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kellemetlen szagú konnektor?

Kellemetlen szagú konnektor?

Figyelt kérdés

Az ágyamban fekve nagyon erős, kellemetlen szagot éreztem, nem hagyott aludni. Miután mindent kizártam, és eleget szaglásztam az ágyam körül, és eljutottam a konnektorig. Felébresztettem valakit és ő is érezte a szagot. Kihúztuk a benne lévő kábelt, de a szagot továbbra is érzem. Nem tudom jellemezni a szagát - nagyon kellemetlen és émelyítő, megfájdul tőle a fejem.


Kétlem, hogy eddig ilyen lett volna, közel van a fejemhez, ha arra az oldalra fordulok, és - ahogy írtam - a szag nem hagy aludni. Mivel eddig nem volt gondom az alvással, nem hiszem, hogy ez előző éjszaka is ilyen lett volna.


Valaki találkozott már ilyesmivel, vagy tudja, mi lehet? Ma estére hanyagoltuk a témát, de holnap elővesszük megvitatni, mi legyen. Valószínűleg villanyszerelő lesz belőle, de addig is szívesen hallgatnék véleményeket / tapasztalatokat.



2018. jan. 18. 23:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Amper szagnak hívják viccesen.


Megolvadt a szigetelés, ki kell cserélni.

2018. jan. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Éjszakára ha nem egy fázison van a hűtővel, csapjátok le az áramot alóla. Melegszik a szigetelés, az ilyenből alakulhat ki az elektromos tűz.
2018. jan. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2018. jan. 19. 09:07
 4/7 A kérdező kommentje:
Ó, még valami - nem biztos, hogy mára ki tudjuk hívni a villanyszerelőt, holnap pedig már hétvége. Ha tegyük fel, egy fázisom van a hűtővel és nem tudjuk lekapcsolni (meg fogjuk nézni azért), de használaton kívül van, abból lehet probléma? Illetve a konnektorcsere megoldaná a dolgot, vagy (véleményetek szerint) komplexebb dologra is szükség lenne? Bocsánat, ha buták a kérdéseim, nem nagyon értek a dologhoz :)
2018. jan. 19. 09:18
 5/7 anonim ***** válasza:
De csak kitudod tán szerelni a konnektort és már meg is látszik hogy hol a hiba. Mert ott akkor fekete füstös kormosnak kell lenni. Lehet a csavar lazult fel benne ami a vezetéket szoritja le.
2018. jan. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha egyszer megégett a szigetelés, annak nem fog elmúlni a szaga.

De ha panelban vagy, lehet gyanús a szomszéd is!

2018. jan. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#5 - Igen, talán ki tudom szerelni, azonban közel sem biztos, hogy akármit is elérek vele.. Nincs semmi alkatrészem, tapasztalatom és tudásom ezen a téren meg főleg nem, nem szeretek olyan dolgokba belepiszkálni, amikhez nem értek. Nem szeretnék nagyobb bajt okozni, mint ami eredetileg volt. Azért körül fogok nézni benne, köszi :)


#6 - Akkor ebből mindenképp szerelő lesz. Szerencsére nem panelban vagyok, úgyhogy ilyen gondjaim nincsenek, viszont a ház elég régi, a vezetékek is, szóval..


Köszönöm mindenkinek, továbbra is szívesen várok válaszokat, ill. ment mindenkinek a pozitív :)

2018. jan. 19. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!