Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hány órát kell először tölteni...

Hány órát kell először tölteni a JBL Flip 3 bluetooth hangszórót?

Figyelt kérdés
Ha jól emlékszek először 12 óráig hagytam a töltőn de azt hiszem nem merítettem le teljesen. Az érdekelne hogy ez a 12/24 óra akksi töltés csak a mobilokra érvényes vagy más eszközökre is? (mint pl az én esetem) Mivel elvileg ez a hangszóró max hangon legalább 10 órát kellene hogy kibirjon de nekem néhány óra után már lemerül és kissé parázok hogy elcsesztem e az aksiját.

2018. jan. 23. 23:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól függ hogy milyen akkumulátor van benne.

Ha Li-ion vagy Li-Po akkor teljesen mindegy, nem kell semmi ilyen első töltéses műveletet végezni. Ez csak a régebbi aksikra volt igaz. Viszont az lehetséges, hogy az első pár töltés után éri csak el a névleges kapacitását az akkumulátor. Én mikor megvettem a telefonomat ilyen USB-s töltésmérővel mértem, hogy 5%-ról míg feltöltöttem 100%-ig 1800 mAh "ment bele" holott az aksi 2500 mAh-s. Értelemszerűen gyorsabban is merült le. Aztán a 3-4. töltéskor már fel is vette azt azt a mennyiségű töltést amit megadtak.

2018. jan. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Litium - ion polimer 3,7 V és 3000 mAh az aksija
2018. jan. 23. 23:47
 3/3 anonim ***** válasza:

"ez a 12/24 óra akksi töltés csak a mobilokra érvényes vagy más eszközökre is?"


Se erre, se mobilra.

Nem kell vele foglalkozni.

Ha lemerül feltöltöd.

Ha akarod használod.

Ennyi a szabály.

2018. jan. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!