Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Dinamikus IP cim visszakövethe...

Dinamikus IP cim visszakövethetö ha sim kartyat olvaso laptopon netezem? Kitudjak deriteni a sim iccid azonositojat, s ugy megtalalni helyileg?

Figyelt kérdés

Tehat van egy sim kartyam, egy laptopom wwan kartyaval, s netem. Az ip cim alapjan nekem csak az orszagot lötte be, de teljesen mashol, mint ahol voltam. A sim iccid alapjan is meghatarozhato a hely, mint egy mobil telefonnal?

A sim kartya feltöltös, es bemondott lakcimre szol. (külföld...)



2018. jan. 30. 21:06
 1/2 Koplárovics Béci ***** válasza:

A szolgáltató vissza tudja követni (pont mint a mobilnál, mert ugyanazon az elven működik a mobilnet is: pl az alapján, hogy melyik toronyra voltál bejelentkezve, melyekkel próbált még az eszközöd kapcsolatba lépni). Az IP-ből történő helymeghatározás meg sokéve fix helyen lévő IP-nél sem működik. Ha rendőrségi ügy van, akkor a szolgáltató ugyan először ellenőrzi az előfizetéshez tartozó címet, de ha kell, akkor pontosabb helymeghatározást is tud csinálni.

Ettől könnyebben és jobban el lehet bújni egy Torral, és még csak ész se nagyon kell hozzá.

2018. jan. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a valaszt. :-)
2018. jan. 31. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!