Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vas huzalú transzformátor?

Vas huzalú transzformátor?

Figyelt kérdés
Pár hónapja láttam egy piacon egy vas tekercsekkel ellátott trafót. Szét volt már dőlve, használhatatlan állapotban volt, ezért nem is vettem meg. Szerintetek mire használhatták? Egyáltalán működőképes lehetett? Alumíniumot tudom hogy használnak tekercseléshez (bár lehet hogy csak motoroknál), de az is rosszabb mint a réz. Vasnál ez meg még rosszabb lenne szerintem. Vagy mivel a mag is vasból van ezért nem is működne? Nem igazán értek ehhez...

2018. febr. 3. 19:06
 1/5 Cila-Bila válasza:
100%
Már vagy 30 éve foglalkozom transzformátorokkal de vashuzalt még nem láttam.Szerintem szigetelt vashuzallal is működne. Miért ne. De mivel a vasnak az ellenállása jóval nagyobb, mint rézzé, a veszteségek és a melegedés is jóval nagyobbak lennének. Gyakorlatban vashuzalt tudtommal nem használnak transzformátorok készítésére.
2018. febr. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Én sem tudtam, hogy létezik ilyen míg meg nem láttam (jó, mondjuk én nem vagyok jártas ezekben). Szerintem valami otthoni barkács lehetett. Szorosan egymáshoz voltak tekerve a menetek, és valami félig átlátszó anyaggal volt bevonva a huzal végig, gondolom a szigetelés lehetett rajta.

2018. febr. 3. 19:39
 3/5 anonim ***** válasza:
Előbb arról kéne megbizonyosodni, hogy valóban vashuzal volt-e, amiről azt gondoltad, hogy vashuzal......
2018. febr. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az biztos hogy az volt. Annyira rossz állapotban volt hogy az egyik tekercset simán le lehetett húzni a vasmagról, aminek jó súlya volt és a mágneses kulcstartóm is hozzá tapadt.
2018. febr. 3. 19:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen. Ha van rézfán fütyülő veréb, akkor igaz lehet, amit te írtál. Főleg, hogy meg is mágnesezted...
2018. febr. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!