Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mivel égessek lichtenberg...

Mivel égessek lichtenberg figurákat?

Figyelt kérdés

Próbálkoztam trafóval mikróból, de túl erős volt, nagyon elégette, 2300V RMS és szép nagy vasmag.

Úgy olvastam, hogy a neonokban lévő elektromos ballaszt erre jó, de amit üzletben néztem, arra az volt írva, hogy <400V ot tud csak. Nem tudom, hogy ezzel gyújtja e be a neon csövet, vagy ez már csak utánna elég, de inkább nem vettem meg, mert 10€ volt.


Csinált már valaki ilyet? Ti mit használnátok?

Esetleg ha tudtok küldeni linket, hogy mi lenne jó, azt megköszönném, lehet ebay, ali, vagy akárhonnan.



#trafó #lichtenberg
2018. febr. 6. 12:52
 1/1 A kérdező kommentje:

Ha esetleg valaki ráakadna erre a kérdésre, akkor nekem ezzel sikerült:

flyback trafó CRT TVből, ZVS driverrel kondenzátorok kb 2uF.

a vasmagot 7szer tekertem körbe, a szikrából 40kVra saccolom. A ZVS-t egy PC táp 12voltjára köttem, olyan 8 Ampert eszik átlagban, de felugrik 11-12re is.

A ZVSdrivert ventillátorral hűtöm, főleg a tekercsek melegednek.

Elég lassan éget, de szépen szétágazódik.

2018. febr. 12. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!