Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi alapján válasszak fülhallga...

Mi alapján válasszak fülhallgatót?

Figyelt kérdés

Műszaki adatokra gondolok. Frekvencia, érzékenység, impedancia... nekem ezek nem sokat mondanak.

Mi számít jónak, átlagosnak, gyengének?



2018. febr. 10. 08:42
 1/5 ThodEE GoD ***** válasza:

Mindenki azt ír rá ezekből amit akar, szóval ha semmi támpont nincs akkor az számít jónak amire a fórumon többen azt mondják hogy jó stb...


Ha valós:

Minél nagyobb frekvencia tartomány: alap 20Hz-20kHz

Minél nagyobb érzékenység a jobb

Hordozható eszközökhöz inkább alacsonyabb impedancia a jobb.


[link]

2018. febr. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi, átolvasom a cikket. :)

Ezek az adatok mennyire számítanak jónak?

Frekvencia:20-20kHz

Érzékenység:85dB +/-3dB

Impedancia:20Mw

2018. febr. 10. 11:49
 3/5 anonim válasza:

Az impedanciát Ohmban adják meg, mW-ban a teljesítményt. Ezek azonban nem a fülhallgató minőségére adnak a választ, hanem arra, hogy milyen erősítőre van szükség a meghajtásához. Telefonokban elég primitív digitális-audio átalakító van, egyszerű erősítővel. 16-32 Ohmos fülhallgatót/fejhallgatót szoktunk ajánlani, de a hangzáshoz ennek semmi köze nincs, csak ahhoz, hogy mennyire fogja leszakítani a fejed, ha maximálisra tekered fel a hangerőt.


Ha túl nagy impedanciájú vagy alacsony érzékenységű fülhallgatót használsz, akkor előfordulhat, hogy túl halknak fogod érezni. Fordítva is problémás: ha túl alacsony impedanciájú fülhallgatót dugsz magas impedanciájú erősítőbe, akkor torzítani fog. Bár ez függ az érzékenységtől is, de általánosan elmondható, hogy 50 Ohm alattiak alkalmasak telefonhoz és 150 alattiak PC-khez. Afölött pedig külső erősítőre van szükség.


Frekvencia alapján bármelyik 100 forintos fülhallgató lehet, de szintén ez önmagában túl sok mindent nem mond. Ahogy mondták, azt írnak rá, amit akarnak.


Értelmesebb gyártók odaírják, hogy mennyire torzít (THD) és hogy nyitott/zárt kialakítású fülhallgatóról van-e szó. Na ezek már tényleg számítanak. Ugye elsősorban a fülhallgató drivere a lényeg, amiről általában semmit nem szoktak írni, mert azt nem lehet számszerűsíteni és így nem lehet más termékkel összehasonlítani: tehát felesleges. Be kell menni egy boltba és ki kell próbálni. Vagy ki kell szemelni egy értelmes hangtechnikai gyártót és használni kéne az ajánlójukat (mert a honlapjukon szokott olyan lenni), amivel kiválasztható az, hogy milyen egy ideális fülhallgató egy adott zenei stílushoz vagy felhasználási területhez.

2018. febr. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Bocsánat, valóban nem mentem részletekbe.

Szimpla telefonhoz való fülhallgató, olyan fülbe dugható típus.

Ilyenek vannak még a műszaki résznél:

APT-X audio dekodolási technológia

80Mhz-es processzor


Megmondom őszintén, általában azt használom, amit alapból adnak a telefonhoz, nekem az tökéletesen jó hangzásra is, meg mindenre. Csak hát gyorsan gyilkolom általában a kábeleket. Ez ilyen sportfüles emiatt, még sosem próbálkoztam ilyennel, hátha tartósabb lesz...

A márka noname, semmit nem találtam róla neten, próbáltam már itt róla kérdezni, de nem kaptam válaszokat. Ezért gondoltam, hogy próbálkozom általánosságban, hogyha nem is pont ezt választom, legalább tudjam, mit kell nézni. :)

Sajnos túl sokat nem tudok kiadni érte, ezért a márkahűség nálam nem játszik, mindig azt veszem, ami szimpatikus és árban is megfelel épp.


Rendeltem már ebayről is, na azzal mindig feljártam, gagyit kaptam, dobozhanggal, recsegősen... ezért igyekszem most tisztába jönni az alapvető adatokkal, hátha akkor kevésbé választok be. :)

2018. febr. 10. 13:20
 5/5 anonim válasza:

Oké, ez meg azt jelenti, hogy bluetoothos fülhallgatót nézel, ezek sem jelentenek hangminőség szempontjából semmit. Úgyhogy szerintem legyen elég annyi, hogy a papíron feltüntetett adatokból semmit nem tudsz meg, ami a hangminőségét illeti.


Egy "jobb" fülhallgatóhoz (3-4 ezer Ft-tól) adnak minimum 2 év garanciát, tehát nem fogod tudni rendeltetésszerű használat mellett meggyilkolni. Vagy ha sikerül, visszaviheted, kifizetik. Aztán lehet érdemesebb 2 évre többet fizetni, mint 2 hetente kevesebbet.

2018. febr. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!