Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Adott egy lámpa LED-es izzóval...

PredMan kérdése:

Adott egy lámpa LED-es izzóval. Kicseréltem a villanykapcsolót egypólusú fényjelzősre és utána azzal szembesültem, hogy bár a kapcsoló működik ugyan, de a lámpa 5 másodpercenként villant egyet. Ti ezt hogyan oldottátok meg?

Figyelt kérdés
Gugli barátunktól megtudtam, hogy a fényjelző miatt van a jelenség (és valóban, ha kikötöttem a jelzőfényt, úgy nem villogott) és a megoldás az, hogy egypólusú kapcsoló helyett kétpólusút kell vennem, eddig ok. A problémám az, hogy egyszerűen nem látok sehol kétpólusú fényjelzős kapcsolót: praktiker, obi, vagy 2 villamossági bolt, már az összes webshopot is átkutattam, semmi. Csak egypólusú jelzőfényes kapcsolóból van nagy választék, de azzal meg semmit nem érek, mert nem tudom a nullát bekötni, pedig az lenne a megoldás.
2018. febr. 14. 08:12
 1/9 anonim ***** válasza:
38%

Ez ilyen.

Vagy a ledes izzó (???? MÉRT izzó? NEM izzik!) válj meg, vagy a hagyományos világítós kapcsolótól.

2018. febr. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nagy választék tényleg nincs:

[link]

[link]

2018. febr. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Látni kéne, milyen kivitelű a lámpatest, mennyire van hely és mód barkácsolásra.

Azt kell megakadályozni, hogy a feszültség a led fényforrás belső tápjának bekapcsolási feszültsége fölé menjen. Ez 90-120 V között van.

Ha van elég hely a foglalatnál, be kéne kötni a foglalat sorkapcsaiba egy nagy lrtlkű ellenállást.

Valahol fél megaohm körül érdemes kezdeni a próbálkozást.

Pl egy ilyennel:

[link]

A teljesítménye 1W, ha fel van kapcsolva a lámpa, akkor sem fog 0,15W-nál jobban fűteni.

Ha ez nem kielégítő, lehet lejjebb jönni az ellenállásértékkel kis lépésekben: 330k, 300k, 270k, 220k.

220k-nál kisebbet ne tegyél bele, mert már zavaróan melegedne.


Ügyelj a gondos szerelésre, a lábak szabadon maradó részére húzz szigetelő csövet, a lehető legrövidebb lábbal kössed be.


L

2018. febr. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
véletlenül maradt benne az "L" a végén bocs
2018. febr. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
2018. febr. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Szirty ***** válasza:

Az #5-ös számú versenyző keveri a két pólusú kapcsolót a csillárkapcsolóval, mivel egy pólusú csillárkapcsolókat (dupla kapcsolókat) linkelt.


Azért nem találsz két pólusút, mert a fényjelző a kapcsolt fogyasztón keresztül kapja a működéséhez az áramot (ugyan ez az oka a villogásnak is, de ezt fentebb kifejtették).

Ha a két pólusúval a fogyasztó mindkét kivezetését megszakítod, a fényjelző emiatt így nem működhet.


Persze elvileg kivitelezhető a dolog két áramkörös váltókapcsolóval úgy, hogy kikapcsoláskor az NO érintkező megszakítja a kapcsolt lámpatest mindkét kivezetését (L, N) az NC érintkező pedig ettől függetlenül feszültséget kapcsol a kapcsoló fényjelzőjére.


De ehhez az kell,hogy a kapcsolónál jelen legyen a fogyasztóhoz menő nulla vezető is, ami kevéssé valószínű. Vagy újra kell húzni a vezetékeket.

2018. febr. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Az #5-ös számú versenyző keveri a két pólusú kapcsolót a csillárkapcsolóval, mivel egy pólusú csillárkapcsolókat (dupla kapcsolókat) linkelt. "


Nem keverte.

A kérdező keverte.

Nincs szüksége kétpólusú kapcsolóra.

Esetleg dobhatna egy fotót a kapcsoló dobozban lévő vezetékekről, hatékonyabb lenne a segítség.

2018. febr. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! igen, a nulla miatt újra kéne húzni a vezetékeket... annyit nem ér, mivel albérletről beszélünk :|
2019. febr. 11. 08:15
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen. Én értem, hogy mit szerettél volna. Ezt kérdezni:

Van-e olyan jelzőfényes kapcsoló, amiben a jelzőfény nem a fogyasztóval sorosan van bekötve?

Nincs, mert akkor úgy működik, mint a kapcsolós hosszabbítóban a piros glimmlámpás billentyű, akkor világít, ha be van kapcsolva. Ez a helyiségvilágításnál pedig pont szembe megy az alap elvárással. Ezért nem találtál ilyet.

A jelzőfényes váltókapcsoló meg azért nem jó, mert a két játékszál közé van téve a fény. És logikailag nem megoldható ott sem, hogy kikapcsolt állapotban ne a fogyasztón haladjon az árama.

A kérdésem az, hogy ez egy szobai, csillárnak való kialakítás? Szóval a lámpához 2 fekete vezeték megy a kéken kívül?

2019. febr. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!