Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Modbus RTU-nál mi azonosítja...

Modbus RTU-nál mi azonosítja egyedileg a Slave eszközöket, van valami címük?

Figyelt kérdés
A Modbus TCP-nél természetesen IP-cím, de az RTU-nál IP nincs, én amit láttam URH rádiós Modbus hálózatot ott a Slave PLC-k programjában mindjá az elején (OB1 Network1) meg lehett adni egy kétjegyű bináris számot, ez lehett az eszköd ID-je???

#hálózat #PLC #Ipari BUS #Modbus RTU #Modbus TCP
2018. febr. 22. 15:58
 1/4 A kérdező kommentje:

közbe találtam vlami leírást [link]


lehet nem is RTU volt hanem ASCII, mert ott azt írja hogy cím: 2 karakter

2018. febr. 22. 16:05
 2/4 anonim ***** válasza:

Azt hiszem a címek kiosztása 1-247-ig van, mindig az adott eszköz manualjában van benne, mire van beállítva alapértelmezetten. Lehetséges, hogy szoftverből kell, de az is lehet, hogy dip switch-el kell

Siemens plc?

2018. febr. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Siemens S7-200 CPU226 RS-485-ön kommunikál egy FC-301DM modemes UHF adatrádióval és küldi a jeleket a központba, de van ahol RS-232-n különálló modemmel és ugy a rádióval, egyébként vízműves folyamatirányításról van szó
2018. febr. 22. 23:10
 4/4 A kérdező kommentje:
(a 200-as PLC-ken a Profibusz címeket valóban dip switchen kell beállítani)
2018. febr. 22. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!