Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan lehet működésre bírni...

Hogyan lehet működésre bírni az Rb-s (robbanásbiztos) fénycsövet?

Figyelt kérdés

Van itthon nekem egy jó pár darab Philips márkájú TLX 65W típusú fénycsövem, de fogalmam sincs hogy, hogyan működnek. Neten nem találtam a működéséről semmit, villanyszerelő ismeretségi körömben meg még nem is találkoztak ilyennel.

Van esetleg valaki, aki már szerelt ilyet?



2018. febr. 24. 12:16
 1/7 Szirty ***** válasza:
0%

Biztos hogy a fénycső robbanásbiztos és nem az armatúra (lámpatest).

Pontosan ugyanúgy működik mint bármelyik. Megkapja a feszültséget és világít.

Eltérés csak a tömítettségben van.

2018. febr. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy a fénycső a robbanásbiztos. Működés alatt egy kicsit komolyabb magyarázatot vártam attól, hogy "felkapcsolod oszt' világít". Valahogyan be is kell kötni, és leginkább erre lennék kíváncsi.
2018. febr. 24. 13:27
 3/7 anonim ***** válasza:
Kösd be egy 65w-os fojtóval sorba és kész.
2018. febr. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szirty ***** válasza:

Látom már milyen cső ez.

Van hozzá előtéted?

2018. febr. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nincsen, mivel fogalmam sincs, hogy egyáltalán milyen kellene hozzá
2018. febr. 25. 19:59
 6/7 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


A két végén egycsapos robbanásbiztos fénycsőhöz, lehet használni normál vasat, de ezekhez, ú.n. szórótranszformátort használtak. Ez régen egy három csatlakozó pontos vas volt. Mostanra lehet, hogy változtattak már rajta...


üdv.

2018. febr. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, utánanézek.
2018. márc. 3. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!