Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Magyarországon miért ilyen...

Magyarországon miért ilyen népszerűek a márkátlan telefonok?

Figyelt kérdés

Szoktam nézegetni, hogy ha valaki megkérdezi itt, hogy például ki mit ajánlana 100 ezerért okostelefont.


Majd azonnal elözönlik a noname telefonok a válasz szekciót. Mindenki írja, hogy "nehogy Samsung/LG/Sony-t vegyél, helyette inkább dgaj-t, meg humbudzsot, az sokkal jobb meg olcsóbb is! Garancia nincs rajta, csak ha ázsiába postázod, de megéri!"


Most miért éri meg valakinek egyenesen az ázsiai gyárból rendelni, garancia nélkül? De ha még van is rajta valami EU-s gari, akkor is, miért? Sok noname telefon kerül annyiba mint egy nagyobb márka készüléke is, szóval abszolút nem értem.


A Xiaomi-t is, nem leszólni akarom mert még sosem használtam, de hírtelen úgy robbant be az is a köztudatba, mintha az életük múlna rajta. Ráadásul sokan 1 hónapos szállítással vették ezeket a telefonokat, csak mert egy tízessel esetleg olcsóbban jön ki...



2018. febr. 27. 12:55
 1/8 anonim válasza:
Raadasul vamp is kell fizetni, ha Kinabol szallitjak. Azert kell a ching-chong telo, mert ezt tudja a legtobb ember megengedni.
2018. febr. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
*vamot
2018. febr. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Az átlag fizuból necces egy iphone8 samu8 stbt kifizetni. A xiaomi nak van hivvatalos magyar boltja is szal... Feltörekvő márka. A többinek pl lg samu annyi előnye voltcsak ha köztudatba volt a tvmeg egyėb eszközök miatt.telefonba az is kezdő volt kb 20 ėve...

Nincs mindenkinek szüksėge a legújabb extrákra se. A redmi pedig ár/ėrtėkbe jobb bármelyik hasonló kategóriás telefontól.nem kell +20 ezret fizetni csak egy LG logó miatt. Belül ugyanazok a hardverelemek vannak.

Összessėgėben szinte minden kínai.

2018. febr. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

Mondjuk én 100 ezerért azért kevés noname telefont láttam...

Attól meg, hogy valamin nem Samsung, LG vagy egy alma logó van, még nem lesz "noname". A tech-piac már csak ilyen: nincsenek bebetonozva a szereplői. A Samsung is elkezdte valahol, az LG is, az Apple is... egyik sem úgy indult, hogy "én vagyok ősidők óta az egyetlen minőségi gyártó". A Xiaomi később kezdte, de ettől még nem lesznek silányabbak a termékei semmivel sem. Ha azok lennének, akkor nem tört volna be a piacra.


Egyébként meg azért, mert át-érték arányban a legtöbb messze veri a márkásabb társait, és azért vannak köztük minőségileg kifogástalanok. Sokan meg inkább bevállalják, hogy emberbarátabb áron kapják meg ugyanazt, ami amúgy egy havi fizetésükbe fájna.

2018. febr. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A Xiaomi már egy jó ideje nem noname, legfeljebb nálunk kevésbé ismert (kb. 1,5 éve pl. még én se tudtam, hogy egyáltalán létezik ilyen márka). Nyilván nem hibátlanok az ő termékei sem, de azonos árban pl. egy LG-t/Samsungot simán leköröz. De hogy egy még kevésbé ismert márkát mondjak (de ez sem noname): Meizu. Az előző telóm az volt és egy jól összerakott, megbízható telefon volt. Igaz, talán picit gyengébben felszerelt készülék volt, mint egy Xiaomi, de én nagyon elégedett voltam vele. Most Xiaomi-m van, amivel kezdetben nagyon elégedetlen voltam, de egy frissítés minden problémát megoldott, azóta nincs vele gondom. Remélem, egy darabig nem is lesz :)
2018. febr. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

De az a 10-20 ezer forint spórolás megéri nekik? Főleg ha pont olyat vesznek aminek se európai garanciája, 1 hónap a szállítás, vám stb. Ráadásul nem is egy olyan márka ami már beleégett a köztudatba, lehet nem bírja a hardver az időt, vagy csak simán nem olyan márkás. (Most akkor a xiaomi-t leszámítva.)

Ráadásul ha megunta, mi lesz vele? Megint ki venné meg? Használt boltokban szinte csak a Samsung&Apple megy, magánszemélyek meg ugy vannak vele hogy akkor már ők is megrendelik újanon, egyenesen a gyárból.


Lehet néhol idegesnek tűntem fogalmazásnál, de az nem az miatt van. Egy lány beült mögém a buszon és lepermetezte magát egy ilyen eper aromás fullasztó folyadékkal. Fu

2018. febr. 27. 13:41
 7/8 anonim ***** válasza:
51%

Nézzük csak:

A Föld lakossága: cca 7,453,762,000 fő

Kína lakossága: cca 1,379.000.000 fő

Vagyis kb minden 5ésfeledik ember kínai. Ez ugye nagyjából az USA és az Únió ÖSSZ lakosságának a duplája.

És mégse ismerjük minden gyártmányukat???


Hű meg ha.


Szerintem az átlag kínai sose hallott az Opelről, a Nokiáról, de még Orbán Viktorról se!

2018. febr. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyrészt a magyar ember nagyon árérzékeny, ott spórol, ahol tud.

Másrészt nézd a telót: [link]


A feleségemnek 30 ezerért rendeltem meg tavaly ősszel (a trójaimentes változatot :D), ajándék tokkal, itt meg 51 000 Ft. Vám nem volt, a garancia meg olyan dolog, hogy egyes webshopok simán belemennek abba, hogy ha visszaküldöd nekik a készüléket, küldenek helyette másikat, vagy egy hasonló értékű modellt.


Az, hogy mi mennyire márkás, nem érv, és soha nem is volt az. A Nike cipő ugyanúgy szét tud szakadni, mint a negyed annyiba kerülő noname, és a fele annyiba kerülő, noname telefonok sokszor ugyanarról a sorról gördülnek le, mint a márkásabb társaik.

2018. febr. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!