Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a baja a videókártyámnak?...

Magyarerik kérdése:

Mi a baja a videókártyámnak? (GTX1070)

Figyelt kérdés
Fél évvel ezelőtt beszereztem egy GTX1070 aero típusú videókártyát. Tökéletesen működött a mai napig, amikor is egy pillantás alatt megváltozott a kép és bizonyos színárnyalatokat zöldnek mutatott. Ez a piros, kék, lila és felete középárnyalatánál volt látható. Ezt követően újraindítottam a számítógépet, de a probléma nem javult meg. Ekkor kivettem a videókártyát és kiportalanítottam, majd visszaraktam és a probléma megszűnt. Azóta nem használtam, nehogy valami komolyabb baja legyen. Én nem gondolom, hogy a por lett volna a baja, inkább memóriára saccolok, de fogalmam sincs. Ez jelentheti a kártya végét? Okozhatta túlmelegedés? (Nem volt soha húzva stb) Kérem olyan ember válaszóljon, aki ért hozzá, vagy volt már neki is hasonló problémája.

2018. márc. 2. 00:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs mi a baja ,viszont nekem is csinalt ilyet egyszer a videokartyam (Gts250) kb 3 eve ,azota is hasznalom,semmi baja nem lett..

Hasznald nyugodtan,ha esetleg tenyleg kuka akkor nagyobb baja nem lehet,ha pedig nincs baja akkor miert ne hasznald?😀

2018. márc. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Memoriacimzés-hiba..


A benne lévő memória kezd elhasználódni, vagy valamelyik szegmense meghibásodott. Amennyiben van garancia rajta, küldd el javíttatni. Ha nincs rajta, akkor is, csak mélyen a zsebedbe kell nyúlnod.....

2018. márc. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"visszaraktam és a probléma megszűnt"

Simán lehet, hogy csak kimozdult a HDMI kábel. Használni kellene, hogy kiderüljön.

2018. márc. 2. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen! Olyan nekem is volt, hogy tiszta zöld lett a kép. Csak vissza kellett dugni a DVI kábelt. (vagy HDMI)
2018. márc. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ. Tovább használtam a kártyát, és kifogástalanul működik azóta az incidens óta is. Viszont azóta lettek új fejlemények. A mai napon határozottan ugyan az történt, voszont most zöld helyett a kék színek jelentek meg. Most jóval több dolgot megvizsgáltam a számítógép leálítása előtt. Először is készítettem egy képernyőmentést és átküldtem egy másik számítógépre. Meglepve láttam, hogy a kép ott teljesen normális volt. Ekkor elkezdtem gyanakodni, hogy lehet nem a kártyával, sokkal inkább a monitorral lehet valami. Hoztam egy hdmi kábelt, majd rádugtam a tvmet is a kártyára. Míg a monitoron kékre színeződött szokatlan árnyalatok voltak láthatóak, addig a tvn minden rendben volt. Így aki utólag olvasná a problémámat, és ért a monitorokhoz, az kérem segítsen, hogy ez átlagos dolog-e, vagy küldjem vissza a monitort.


Monitorom: Acer Predator Z271Bmiphzx

Röviden: VGA panel, 144hz, 3-4 hónapos


Ízelitő a kék cuccból:

[link]

[link]

2018. ápr. 3. 01:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!