Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha van egy változó feszültségű...

Ha van egy változó feszültségű váltóáramú áramforrásom, akkor azt mivel, vagy hogyan tudom fix feszültségű egyenárammá alakítani?

Figyelt kérdés
Hosszabb bicikli túra előtt állok, és szeretném valahogy megoldani útközben a telefonom töltését. Ami eszembe jutott megoldás, az az, hogy az agydinamóm által generált áramot használom fel. Van erre lehetőség, esetleg kész megoldás? Barkácsolástól sem riadok vissza :)

2018. márc. 11. 15:09
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

Amire neked szükséged van, az egy buck/boost converter áramkör:

[link]

Ez úgy 4,5V feszültségtől felfelé működik, tehát a 6V-os dinamóról jól fog üzemelni. A lényeg az, hogy 5V dinamófeszültség alatt erősíti a feszültséget, 5V felett pedig "levágja", tehát ingadozó feszültség esetén is stabil 5V-ot fogsz kapni vele.

2018. márc. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak a gond ezzel az lesz, hogy a dinamó nem fog elég áramot biztosítani ahhoz, hogy értelmes időn belül feltöltse a telefonod. Inkább tarts magadnál két-három power bank-ot, jobban jársz.
2018. márc. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is inkább power bankot javaslok.

A sok feszültségingadozás nem tenne jót a mobilnak hosszú távon.

2018. márc. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Találtam egy eszközt, ami pont erre való. [link]


#1: Az nem baj ha csak hosszú távon tölti rendesen, több száz kilométert megyünk. Több napig leszünk kint, úgyhogy ezért nem gondolkoztam powerbankon, de lehet hogy az lesz végül.


Még egyszerű köszönöm :)

2018. márc. 12. 07:53
 5/9 anonim ***** válasza:

Ezeket a házi készítésű 5V-os töltőket,meg az ilyen bóvlikat amiket linkeltél el kell felejteni a mai értelmes telefonokkal.

Nem engedi a telefon a töltést ezekkel.

2018. márc. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Elvileg egy 4 diodabol álló Graetz-hiddal és egy kondenzátor dal lehet egyenaramma alakítani.

Ez elmélet.

2019. jún. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én a nyári kirándulásokra egy akcióban vettem 2 db 20000-es Xiaomit, de most is csak 7000 Ft darabja (grambuzziknak szóló információ: 33 dekagram). Ha csak nem többhetes, világtól elzárt túráról van szó, nem állnék neki ilyesmivel küzdeni.

Ráadásul ebből számomra az derül ki, hogy kellemetlenül visszafogja a hajtást, ha tölt:

[link]

2019. jún. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi, közben már sikerült megvalósítani.

eBayről sikerült beszerezni egy Graetz-hidat, buck-boost konvertert, és egy boost konvertert.

Ezeket sorban egymás után rakva megkaptam azt ami nekem kell. Dinamó - Graetz-híd (egyenáram) - boost konvertert (a buck-boost konverter működési feszültség tartományába transzormál) - buck-boost konverter (stabil 5V) - power bank

Így az agydinamóból

2019. jún. 30. 08:21
 9/9 A kérdező kommentje:

*Folytatás

Így az agydinamó által leadott áramot eltároltam egy powerbankban. Biztos van jobb, és egyszerűbb megoldás, de nekem működik

2019. jún. 30. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!