Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan mérhetem meg az egész...

Hogyan mérhetem meg az egész napi hőtermelést?

Figyelt kérdés

pl egy nagyitóval egyhelyre írányitom a nap energiáját és az ezzel generált hőt szeretném valahogyan lemérni. Egy egész napos folyamat különböző napszakaszainak teljesitményére is kiváncsi vagyok.

Milyen hőmérőt tudtok ajánlani?


2018. márc. 17. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:

A napsugárzás mérésére többféle módszer van:

[link]

egy ilyesmivel foglalkozó cég mérései:

[link]


Szenzorok:

[link]

[link]

2018. márc. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, bár nem teljesen értem sajnos. :(

A hőt szeretném megmérni, tehát hogy ha tükrök és nagyitó segitségével összegyüjtöm a napsugarakat és a hőmérőre irányitom, akkor annak teljes napi adataira lenne szükségem. Röviden egy digitális hőmérő ami kibírja a nagyobb hőt is, mert a célom a 100+C fok lenne.

2018. márc. 17. 21:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Termoelemmel ( [link] ) és feszültségmérővel meg tudnád mérni, de arra ügyelni kell, hogy a fókuszpont "elkúszik", ahogy a Nap mozog, ezért követni kell a Nap pályáját.
2018. márc. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kész megoldásként: egy K típusú hőelem + mérőátalakító + Arduino mikrokontroller:

[link]

2018. márc. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A mozgást a csillagászok által használt motorra gondoltam, amit a tükrökre szerelnék. És egy memoriával elátott digitális hőmérő. Csak nem tudom hogy milyen teljesitményű hőmérő szükséges. Mekkora hőfokra számitsak ha nagyítoval még összegyüjtöm a fényt egy pontra?
2018. márc. 18. 11:34
 6/6 anonim ***** válasza:

"Mekkora hőfokra számitsak ha nagyítoval még összegyüjtöm a fényt egy pontra?"

Pár száz °C.


Egy 10 nm-es parabolatükörrel 500 °C-ot értek el:

[link]


Persze ez erősen függ a felmelegítendő anyagtól, a környezet hőmérsékletétől/a hűtő tényezőktől.

2018. márc. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!