Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Összekötöttem a TV-met az 5.1...

Összekötöttem a TV-met az 5.1 házimozi rendszeremmel, de csak 1 hangszóró szól?

Figyelt kérdés
Adott egy Orion TV és egy LG 5.1 házimozi rendszer. A TV AUX kimenetét és a házimozi rendszer RCA bemenetét kötöttem össze.(Jack-RCA kábel) Mikor elindítom a TV-t, akkor csak a bal oldali hangszóró szól és az is nagyon rossz minőségben. Hogy tudnám megoldani?

2018. márc. 28. 18:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Sztereó kimeneten keresztül vársz 5.1-et? Ügyes.
2018. márc. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem értek hozzá, nekem is úgy magyarázták el. De a lényeg, hogy meg lehet oldani?
2018. márc. 28. 18:30
 3/10 anonim ***** válasza:
Teljes inkompetencia esetén nem.
2018. márc. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ha esetleg vennék egy RCA-Scart átalakítót és azzal oldanám meg, akkor jó lenne?
2018. márc. 28. 18:45
 5/10 anonim ***** válasza:
Felétek melyik TV adó ad 5+1 hangrendszerben? Mert ha egyik sem, akkor szerencsétlen TV honnan vegyen ilyent? Különben nem véletlen, hogy nem engedik a TV gyártók, hogy a mezei user belepiszkáljon a hangrendszerbe.
2018. márc. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ahhoz,hogy neked mind a 6 hangszoró szóljon,nem rca kimenetet kellene használni,hanem optikai-t, de mindezek előtt fontosabb,hogy a tv eleve képes legyen a térhangzás leadására,illetve a műsorokat is 5.1-es hangzással sugározzák. Ha ezek közül egyik sem teljesül,akkor nem lesz 5.1 sajnos.
2018. márc. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Fantom83 ***** válasza:

Ha jól emlékszem már tegnap is hasonló kérdést tettél fel.

Azért nem mertem válaszolni,mert nem ismertem azt az eszközt amivel a filmeket átviszed Tv-re.

Már akkor is gyanakodtam,h nagy valószínűséggel csak STEREO lesz a vége a történetnek,esetleg DUPLA STEREO 4 hangfalas erősítő esetében.

Ha választanom kellene h stereo,vagy 5.1,az első opciót választanám,mert az örök,sok hiba lehetőség nincs...

2018. márc. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Sokat félreértitek a dolgot. Azért szeretném összekötni a kettőt, mert a házimozi rendszerem nem játszik le jó minőségben filmet. Viszont a TV-m igen és ezáltal össze szeretném hozni a kettőt. Eszemben se volt tv műsorokat nézni a házimozin. És az utolsónak, még nem kérdeztem az oldalon semmit, valakivel összekeversz.
2018. márc. 28. 20:50
 9/10 anonim ***** válasza:
Az eszközeit pontos adatait még mindig derogál leírni, ahogy látom. Jó lesz neked az is, ahogy eddig volt.
2018. márc. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Optikai kimenet kell a Tv-n, bemenet az erősítiőn és egy optikai kàbel. A TV típusából kiindulva nem biztos hogy sikerrel jársz.

Vagy félmegoldàs az RCA v. SCART kábel a hang mód pedig Dolby prologic II.

2018. márc. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!